1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şener ''Şampiyon olacağız''
Şener ''Şampiyon olacağız''

Şener ''Şampiyon olacağız''

Trabzonspor'da başkan Sadri Şener '' Bizim hakkımız yeniyor''

A+A-

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, basın toplantısı düzenledi.Şener düzenlediği basın toplantısında sadece şampiyonluğa odaklandıklarını belirterek '' Egemen ile ilgili haberi gazetede bende okudum bu konunun üzerinde çok durmuyorum'' dedi


Trabzonspor'da Başkan Şener  Aziz Yıldırım ile ilgili verilen kararın yanlış olduğunu ifade ederek  "Ortada şık bir durum yok. Tahkim Kurulu Başkanı 21 güne insin 7'ye insin diyor. Önümüzde bir seçim var. Heralde oraya aday olmak istemiyorlar. verilen kararın hukukla alakası yok.

Fırat Aydınus düzgün bir hakem. Benim tanıdığım kadarıyla. Yani büyükşehir belediye normal ciddi bir takım. Hiç belli olmaz. Psikolojik bir savaş yapıyoruz. Bizim eksiklerimiz var mı tabiki var. Bizim basın gücümüz Fenerbahçe gibi değil. İstanbul basınında başarılar elde etsekte bunu yazan yok. Hürriyet Gazetesi'nden Uğur Dündar Türkiye'nin en düzgün gazetecilerinden biri. Diyorki Hakem Hüseyin Göçek'e öyle bir ceza vermek lazım ki herkese ibret olsun. Ama Lugano'ya da öyle bir ceza vereceksin ki diyeceksin o zaman tam olsun.

Trabzonspor'un hakkı yeniyor ve  ne olursa olsun  bizim geldiğimiz bu durumu ben taktirle karşılıyorum.  Kendi sahamızda kaybetmemeliydik. Ama hiç belli olmaz. Ligin kaderini şuanda tahin etmek çok güç.Biz adaletli bir oyun oynamak istiyoruz. Trabzonspor son 3 yılın en başarılısı. Bu noktalara gelmiş bir kulüp Türkiye'nin en doğusunda da olsa çok farklıdır. İnşallah şampiyon olacağız.Trabzonspor  İstanbul takımlarından oyuncu aldığımızda Trabzon'a alıştıramıyoruz. Oyuncuyu buraya ısındıramıyoruz. 

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, benim arkadaşım. Trabzonspor'a büyük hizmetleri vardır. Bizim için önemli bir kazançtır. Başınızın sıkıştığı her an yanına gittiğiniz bir isimdir. Buranın takım kaptanlığını yapmıştır, başkanlığını yapmıştır. Bunlar önemlidir. Başbakana niye gidildi denildi ama biz başbakana sportif bir amaç için gitmedik. Mali bir amaç için gittik. Burada Faruk Nafiz Özak'a sportif anlamda rica ediyorum. Ama siyasi anlamda demiyorum. Trabzonspor'un siyasetle işi olmaz. Bunun ben burada olduğum sürece de kesinlikle değişmesi mümkün değildir.

Akyazı projesiyle ilgili de kulübün bu idari mekanizmasını komple stadın altına almak istiyoruz. Bu yüzden projede bir tadilat yapıldı. İnşallah Haziran ayı gibi stadın kendisini ihale edecekler. Öbür senede de bitirecekler.

İstanbul'dan sonra ikinci yatırım Trabzon'a yapılmalıdır diye bir sözüm var Türkiye'de. Buraya 40 bin kişilik ciddi bir stad yapılacak sonuçta bunu beğenen olur beğenmeyen olur.Şimdilik söylenecek başka bir şey yok '' şeklinde açıklamalarda bulundu