1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şener ve Özak'a el-cevap
Şener ve Özak'a el-cevap

Şener ve Özak'a el-cevap

Önce Sadri Şener sonrasında Faruk Özak'ın Trabzonspor camiasında...

A+A-

 Önce Sadri Şener sonrasında Faruk Özak'ın Trabzonspor camiasında yaşanan renkli görüntülere gölge düşüren açıklamalar üzerine Hacıosmanoğlu'ndan dikkat çeken açıklama.

5-6 Aralık kongresi öncesi ve sonrasında yaşanan güzel görüntülerin, Trabzonspor camiasında mutluluğu yaşanırken, önce Sadri Şener’in Hacıosmanoğlu’nu eleştirirken yapmış olduğu açıklamalar, sonrasında Faruk Özak’ın da Hacıosmanoğlu hakkında gerçeği yansıtmayan ağır ifadeleri, Trabzonspor adına yaşanan güzel günlere gölge düşürdü.

 

Trabzonspor Kulübü eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, camia içerisinde yaşanan tartışmaların ulusal anlamda kulübe zarar verdiğini düşünerek sessiz kalmayı tercih ederken, önce Sadri Şener’in hakkında yaptığı açıklamalar sonrasında Faruk Özak’ın eleştirileri eski başkanın suskunluğunu bozmasına sebep oldu.

 

Sadri Şener ve Faruk Özak’ın kendisi hakkında söylemlerini yorumlayan Hacıosmanoğlu, “Türk spor tarihinin en kalabalık, en olgun, en seviyeli kongresi için hep beraber mücadele ettik. Kaybedenlerin kazananların elini havaya kaldırdığı, “şampiyon Trabzonspor” tezahüratları altında 10 bine yakın Trabzonspor sevdalısının kongre salonunu inlettiği, bütün rakiplerin gıptayla baktığı bu birlik beraberlik tablosunu çekemeyen, rahatsızlık duyan, yıllardır kafalarının arkasında gizli hesaplar bulunan, kongre öncesinde bu güzel ortamın oluşması için adım atmayan ve hatta kongre salonuna gelemeyen iki eski başkanın, bu birlik ve beraberliği zedeleyici açıklamalar yapmasını esefle kınıyorum. Bu iki kişiye Mevlana’nın şu sözünü hatırlatmak istiyorum; ”Suskunluğum asaletimdendir her lafa verecek cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye” ifadelerini kullandı.