1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şener'den Açıklamalar!
Şener'den  Açıklamalar!

Şener'den Açıklamalar!

"Mevcut Ortamda Transfer Zor"...

A+A-

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, karara çok kısa bir süre kala yine gündem oluşturacak sözler sarfetti Şener; Türkiye'de şike konusu zaten yumuşatıldı,normalleşti. UEFA'dan da bu yönde bir sonuç çıkarsa malum durumlar o noktada da kabul görmüş olur!


Transfere yönelik soruları cevaplandıran Bordo-Mavililer'in patronu, "Stopere bir yabancı aldık, Alper için (Potuk), Asbaşkanımız çalışıyor. Yakında bir sonuç alırız. Ancak şu var ki, mevcut ortamda transfer zor. UEFA'nın ne karar vereceğini bekliyoruz biz de herkes gibi aslında" ifadelerini kullandı. Söz UEFA'nın vereceği karara geldiğinde ise Şener'in sözleri daha dikkat çekici bir boyut kazandı: Türkiye'de bu işler çok sulandırıldı, içi boşaldı. Neredeyse kabul gördü. UEFA'dan da bu yönde bir karar çıkarsa aynı görüş UEFA'da da hakim demektir! Bizim zaten kendi kulübümüz adına bir endişemiz yok. Artık sürecin sonuna gelindi her açıdan, başkaları hakkında da konuşmak istemiyorum.

  

 

'Duruşumuz değişmez'

 

Başkan Şener'in hedefinde yine Yıldırım Demirören federasyonu da vardı. Federasyona karşı duruşlarının değişmeyeceğini ve ay sonundaki genel kurulu beklediklerini söyleyen Karadeniz ekibinin başkanı, kulüpler birliğinde de bu konunun masaya yatırılacağı bilgisini verdi. Yeni başkan Halil Ünal'ın federasyonu destekleyen bir tavrı olduğunu anlatan Sadri Şener, "Bu değişir mi, değişmez mi göreceğiz. Federasyon, sadece bize değil, futbolumuzun geneline zarar veriyor. Sorsanız maddelerin gereğini uyguladık diyorlar. E maddeleri de kafalarına göre değiştirenler kendileri. İstedikleri şekle sokup sonra onu uygulamak kandırmacadır. Bizimle aynı fikirde olan önemli kulüplerimizin başkanları var. Yine UEFA'nın alacağı karara göre bu konuda da fikir değişiklikleri olabilir. Fakat bizim duruşumuz kesindir, değişmez" dedi.

 

 

 

Karaman konusu...

 

Programda Başkan Sadri Şener'e yardımcı antrenör Ünal Karaman'ın ayrılışı da soruldu. İşte Şener'in yanıtı: Bu tamamen teknik bir konu. Ben karışmam. Şenol hoca böyle bir karar almıştır, destekleriz. Bundan sonra yerine gelecek ismi de biz değil yine Şenol hoca seçecektir.