1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şener'i “şikeci“ gösterdiler!
Şener'i “şikeci“ gösterdiler!

Şener'i “şikeci“ gösterdiler!

İspanyollar böyle yorumladı...

A+A-

İspanyol gazetesi El Correo Trabzonspor”u şikeci Başka Sadri Şener”i de şikeci başkan olarak ilan etti.


Bugün yayınlanan gazetenin spor sayfasındaki haber Şenol Güneş”i de çıldırtmıştı.

İşte bu haber Trabzonspor”un Teknik Direktörünü da sertleştirdi.

El Correo”daki haberde Bilbao”nun rakibi şike soruşturması geçiriyor. Başkanı ülke dışına çıkamıyor. Türkiye futbol federasyonu Trabzonspor”u da inceliyor diye haber yaptı…

Güneş Türkiye”yi ayağa kaldıracak o açıklamasın önce Ali Savaş”a açıklamıştı.

Savaş bugün köşesinde yazmıştı..

Trabzonspor Teknik Direktör Şenol Güneş”in Bilbo maçı öncesi yaptığı sert açıklamalarını önce Karadeniz Gazetesi yayın danışmanı Ali Savaş”a yapmıştı.

Savaş bugünkü köşe yazısında Güneş”in Bilbao”da yaptığı açıklamayı bir gün önceden kösesine yazmıştı..

İşte o köşe yazısı…

Güneş, Şener’den Şüphelenİyor!

17 Ağustos 2011 Çarşamba

Şenol Güneş, Serdar Bali ve ben ayak üstü derin bir sohbetteyiz.

Konu: Futbol Federasyonu’nun aldığı son karar.

Soru sormaktan ziyade dinlemeyi tercih ettim. Bir ara Güneş şu tespiti yaptı:

“Futbolun sahibi yok!”

Söz kısa, anlam büyük.

Güneş, özellikle Başbakan’ın -kimse onlar- futbol danışmanları tarafından yanlış yönlendirildiğine de inanıyor. Bunun en çarpıcı örneği ise şampiyonluğun nefes nefese sürdüğü anlarda Fenerbahçe heyetini kabulü. “Çok ağır bir hataydı” dedi.

Peki bir biçimi ile bu Başbakan’a iletilmiş midir? Ya da fark ettirilmiş midir?

“Evet” dedi.

Ben Güneş’e Başbakan’ın bazı operasyonlara ve Ergenekon soruşturmalarına verdiği kararlı siyasi desteği hatırlatarak, “Şike operasyonunda da aynı şey var. Polis bu kadar uğraşmış. Savcı bu kadar çabalamış. Hiçbir şey olmamış gibi dosya kapatılırsa, eş değer operasyonlar için düğmeye niye basılır ki?” dediğimde ilginç bir yaklaşımı oldu.

Ona göre, dokunulmayanlara dokunulan şu süreçte Ergenekon soruşturmaları ve davaları ile şike operasyonu ve davalarına aynı kararlılıkla gidilmeyecek.

Çünkü sohbetimizin başındaki tespitini yeniden yaptı, “Futbolun sahibi yok” dedi. Nasıl yani diyorsunuz değil mi? Ben de dedim. Bakın nasıl bir açıklama yaptı:

“Futbol dünyasında her şeyin fahri(!) yöneticisi federasyondaki yetkilisi.”

Yani, kenarından köşesinden bir hobi olarak futbola bulaşanlarla Ergenekon benzeri soruşturmalar yürümeyeceği gibi sonuçlandırılamaz da.

“Nitekim, Federasyon’un son kararı öyle değil mi” dedi ve devam etti:

“Federasyon başkanı ne dedi? Dedi ki, kendinden, takımından, yönetiminden, futbolcusundan ve kulübünden şüphesi olan Avrupa maçlarına çıkmasın, gitmesin.”

Evet diye onayladım.

“O zaman şimdi Federasyon Başkanı’na soruyorum: Benim başkanımın yurt dışı çıkış yasağı var, niye? Malum sebeplerden dolayı. Şimdi ben başkanımdan şüphe duyuyorum. Bugünkü Bilbao maçına çıkayım mı çıkmamayayım mı? Federasyon başkanına sesleniyorum. Bana bir açıklama yapsın beni tatmin etsin.”

Güneş’ten müthiş bir ironik kaptırma. 

Adrese teslim. Okkalı ve de Osmanlı tokatlı. Peki Güneş bu tespitini kamuoyu ile paylaşacak mı? “Evet” dedi. O zaman şenlik var! Tabi anlayana! Anlayıp suratı kızarana! Kızarıp mahcup olana!

Yuh olsun böyle federasyona!