1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMALARI!
ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMALARI!

ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMALARI!

Teknik Direktör Şenol Güneş Galatasaray maçının ardından şöyle konuştu...D

A+A-

Teknik Direktör Şenol Güneş Galatasaray maçının ardından şöyle konuştu.

"Seyircimiz olağanüstü iyiydi. Olumlu bir tablo oluşturdular. Son haftalarda görmediğim şekilde yanımızda oldu. Kötü bir zeminde iyi bir seyirci önünde oynadık. Kontrollü olarak çabuk çıkarak gol bulmayı hedefledik. İlk yarıda rakibi savunmamızın arkasına kaçırmadık. Üç gün önce maç yapmıştık. Daha iyi olabilirdik. Üstün olan taraf bizdik. Galibiyeti kaçıran takımdık. Son haftalarda bütün rakiplerimiz dinlenmiş olarak karşımıza geliyorlar. Üç günde bir maç oynadık. Bu noktada kendimizi de eleştiriyoruz. Fizik gücümüz moralle birlikte öne çıkabiliyor.

Halil konusuna değinmek istiyorum. Son dakikada dışarı aldım çünkü alkışlatmak istiyordum. İyi bir oyun çıkardı. Kötü günler geçiriyordu. Bu sıkıntıları aşmak zorundayız. Futbol kültürü olan bir şehiriz. Olumsuzlukların olmasını istemiyoruz. Ligde geride olan bir takım olarak istenince daha iyi işler yapabileceğimizi gösterdik. Ligde puan olarak geride olmak bizim eksikliğimiz.

İlk yarı itibariyle ligde oldukça gerideyiz. Kayıplar bizi moral motivasyon olarak çok etkiledi. Bugün de Adrian’ın kaçırdığı golden sonra kopma olur mu diye endişelendim.

Rakip oyuncular kim olursa olsun tepki göstermemeliyiz. Seyircimizin üzüntüsünü ve kızgınlığını anlıyorum. Çocuğa kızmak gibi düşünmek gerek bunu. Sayısı az da olsa olumsuz tepkiler oldu.

Sezona kötü başlamamız ve ardından yaşadığımız puan kayıpları sıkıntılar yaşamamıza neden oldu. Oyuncu grubunun takım olma yolunda sıkıntıları var. Bugün ortaya konan tabloyu daha önceki maçlarda çok ortaya koyamadık. Bugün ambiyans iyiydi. Bir gol yeseydik belki teslimiyet olabilirdi ancak bunu yaşamadık. İyi oyuncularımız var ama iyi oynayarak başarılı olamadık ligin ilk yarısında.

Devre arasında kaç futbolcumuzun gideceğini bilmiyorum. En kalabalık olduğumuz bugün bile kadro yapmakta zorlanıyoruz zaman zaman.

3 Temmuz süreci bizi olumsuz etkilediği doğru. Ama geçmişe saplanıp kalan bir takım değiliz. Ama adaleti önde tutuyoruz. Ülkesini seven insanlarız. Adalet ülke için gerekli. Adalete olan inanç zedelendi. Türk futbolunun ne kadar zedelendiği ortada. Zorla heyecan sağlamaya çalışıyoruz. Şüphe ile yaşayan toplum nasıl mutlu olabilir. Ben yapmışsam ben suçluyum. Adaleti sağlayamazsanız aileniz dahil hiçbir yerde mutlu olamazsınız"