1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş tartışmaları!
Şenol Güneş tartışmaları!

Şenol Güneş tartışmaları!

Halil Şanlı’dan müthiş bir yazı…

A+A-

Trabzonspor Beşiktaş maçının yankıları sürüyor. Bordo Mavili camiada yığınla sorun ve kafa yorulması gereken birçok konu varken, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in tartışma konusu edilmesi, mantık değil duygusallığın ürünü olsa gerek!

 

Ömrünü Trabzonspor’da geçirmiş. Kalecilik, kaptanlık dönemleri ile tarihe haklı olarak ismini vurmuş! Tüm kupalar onun ellerinde kalkmış! Trabzonspor’da uzun yıllar başarı ile teknik adamlık yapmış!Bu takımın başında  iken elinden şampiyonluğu alınmış! Ve o şike olayına en çok sesini çıkarmış…

 

 Bir profesyonel olmasına karşın ve camiada birçok kesim “bana ne” diyerek kenara çekilmişken, o avazı çıktığınca ‘adalet’ vurgusu yapmış! Milli takımdaki tarihi başarısı ile Trabzonlu herkesi mutlu etmiş! Sonunda Beşiktaş’ın başına geçerek onları da şampiyon yapmış bir teknik adam! Kim ki, Şenol Güneş’in Trabzonsporluluğunu tartışırsa, densizlik etmiş; akıl tutulması yaşamış demektir. Hiç birimiz Trabzonspor’u onun kadar bilemeyiz. Hiç birimiz futbol dünyasında onun tecrübelerine sahip olamayız. Hiç birimiz o sevgiyi yüreğimizde canlı yaşayıp, o denli  hissedemeyiz. Aksini iddia eden dedim ya; akıl tutulması yaşıyor demektir. Beni Şenol Hoca’nın insani ilişkileri, sosyal ilişkileri çok fazla ilgilendirmiyor. Orası kendi dünyası…  Şahsımı ve birçoğumuzu da Trabzonspor dünyası ilgilendirmeli. O dünyası ise hep artılarla dolu. Kimse kusura bakmasın. Benim de Şenol Güneş’in insani yönlerini, sosyal ilişkilerini beğenmediğim, ‘yanlış işler’ dediğim tarafları çok olmuştur. Açık söyleyeyim, biraz tepeden bakar yanı olduğu için çok bir samimiyetim de yoktur. Hatta çocukluğumda ona duyduğum hayranlığımı, büyük ölçüde onu tanıdıktan sonra kaybetmiş olsam da hakkını yiyemem. Adamın Trabzonsporluluğunun sosyal medyada hatta bazı gazete sütunlarında tartışılması tam bir cehalet diyorum!

Neymiş efendim, Şenol Güneş maç sonrası niye çıkıp da dememiş ki; “Penaltımız penaltı değildi. Quaresma kırmızı görmeliydi” v.s…

 

Deli saçması yorumlar. Çocukça ve cahilce!!!

 

Beşiktaş’ın ekmeğini yiyen bir adam, yüreği hep Bordo Mavi olsa da kendi takımını dümdüz edecekti, öyle mi? Güneş’in yerinde birçoğumuz olsak, belki de Trabzonspor’u ağzımıza bile almaktan korkardık. Kaldı ki Sayın Güneş maç sonrası değerlendirmesinde Trabzonspor’u kendi takımından çok analiz ederek, bu camiaya umut dağıttı, mesajlar verdi. Trabzonspor’u hak ettiğinden fazla överek göklere çıkardı. Oyuncusunun pozisyonu için de “Kırmızı kart olabilirdi” diyerek aslında içindeki düşüncesini ortaya koydu.  Takımının attığı iki golde de hiçbir sevinç tepkisi ortaya koymadı.  Ama birileri anlamadıysa, birileri de kişisel hesap görmek için zırvalıyorsa, bu Şenol Güneş’in kabahati olmamalı! Beyler karıştırmayın! Şenol Hoca Trabzonsporlu ama Beşiktaş’ın başında aktif bir teknik adam. Ve Sayın Güneş’i bu kadar ucuz sözlerle tartışmak hiçbir Trabzonsporluya yakışmaz. Kesin bu safsataları lütfen! Hele ki; camianın içinde var olan asalak, hırsız, rantçı haysiyetsizlere alkış tutarken, Şenol Güneş gibilere saldırmak sizleri sadece küçültür!

 

Trabzonspor’da her aldığı görevi layıkıyla yerine getirmiş, Trabzon ve Türk futbolunu adam gibi temsil etmiş, şike sürecinde masa altına saklanan spor bakanımız ve kulüp başkanımızın aksine en fazla ses yükseltmiş Şenol Güneş’e, her başarısında alkış tutuyorum ve tutacağım da! Allah yolunu açık etsin. Nice zaferler elde etsin. Başarısızlıkları ile dibe vuran bu camianın gurur abidesi olmaya devam etsin. Rabbim Trabzonsporlulara  daha sorumlu ve daha adil davranmayı nasip etsin.