1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şenol Güneş'in açıklamaları!
Şenol Güneş'in açıklamaları!

Şenol Güneş'in açıklamaları!

"Kazanmaya Geldik"...

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü  Şenol Güneş, Videoton maçı öncesinde  Didier Zokora’yla birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Güneş, açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: “İlk maçta savunma anlayışı daha öncelikli olan bir takıma karşı pozisyon bulmakta zorluklar çektik. Oyunun hakimiydik. Ancak her şeye rağmen ortak bir sonuç çıktı. İkinci maça geldiğimizde biz avantajımızı kaybettik gibi görünse de rakibin de avantajı yok. Yani iki takım itibariyle baktığımızda hem bizim hem de onların kazanmak mecburiyeti var. Kazanan takım turu geçecek. Belki gollü beraberlikler ve diğer sonuçlar da bize yarayacaktır. Dolayısıyla başlarken rakipten daha geride değiliz. Kendimizi de onlardan daha iyi gördüğümüze göre bunu sahada da göstermek istiyoruz. Tabii rakibimizin ciddi bir şekilde takım savunması yapmasına, birlikte oynamasına, oyun anlayışına saygı duyuyoruz ama biz de gruplara kalmak için bu maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız ve bunu başaracağımızı düşünüyorum. Bir iki oyuncunun sakatlığı dışında takımın tümü bu maça hazır”

“KAZANMAYA GELDİK”

“İlk maçın sonucuna bakarak 0-0’lık bir skor iki tarafın da avantajlı olmadığı bir skor. Sahamızda 0-0 kalarak kazanma şansımızı kaybettik. Ama burada da 0-0 başlayacak olan maçta böyle bittiğinde takımlar denk olarak algılanacaktır. Dolayısıyla her iki takımın da kazanması gerekiyor. Kim öne geçerse o avantajlı olacaktır. Ben bütün anlamıyla eksiklerimizin giderildiği bir maç olacağını, gol atacağımızı ve maçı da kazanacağımızı düşünüyorum. O anlayışla sahaya çıkacağız.”

“GOL ATMAMIZ AVANTAJDIR”

“Golle başlamamız, gol atmamız bizim için büyük avantajdır. Onun için de golü bulmaya istekliyiz. Takım oyunu, oyun disiplini, akıllı, cesur, yürekli bir oyun anlayışını sahada görmek istiyoruz. Ama gol bize çok daha büyük artılar getirir. Zaten ilk maçta gol bulamaman sıkıntısıyla hamlelerimiz de boşa gidince rakibin direnci daha fazla arttı. O direnci kırmak için atacağımız bir gol bize avantaj getirir”

“GRUPLARA KALMAK ÇOK ÖNEMLİ”

“UEFA Ligi’nde gruplara kalmak bizim için de, kulübümüz için de, oyuncularımız için de yeni bir dönem olacaktır.  Yeniden bir çıkış yapmak isteyen Trabzonspor Avrupa’da yarışarak kendine olan moral ve güven değerini arttıracaktır. Hem oyuncular için hem kulüp için de bu önemli. Belki gelecekle ilgili yapacak olduğumuz bir çok hamlenin de ilk adımını bundan sonra atma şansımız olacaktır. O yüzden UEFA Ligi’nin çok önemli olduğunu zaten biliyoruz. Trabzonspor için Avrupa’da olmaktır önemli olan"