1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş'in 'alacak' mücadelesi!
Şenol Güneş'in 'alacak' mücadelesi!

Şenol Güneş'in 'alacak' mücadelesi!

İşte detaylar…

A+A-

 İki aydır oyuncuların alacaklarını yatıramayan yönetimle bir görüşme yapan tecrübeli teknik adam, "Futbolcuların maçlardan başka bir şeyi düşünmelerini istemiyorum" dedi.

Türkiye'den Hüseyin Eroğul'un haberine göre derbi galibiyetiyle şampiyonluk yolunda daha iddialı hale gelen Beşiktaş'ta bütün planlar sezon sonunda kupayı kaldırmak üzerine yapılıyor.

Geçen sezon son 5 haftada yaşadığı puan kayıplarıyla bir anda potanın dışında kalan ve ligi üçüncü sırada tamamlayan siyah-beyazlı ekipte her şey ince elenip sık dokunmaya başlandı. İlk hedef olarak devre arasına puan cetvelinin en üst basamağında girmeyi belirleyen Teknik Direktör Şenol Güneş, takımın motivasyonunun dağılmaması için ödeme konusuna dikkat çekti. Başkan Fikret Orman'la bir araya gelen Güneş, oyuncuların tamamen maçlara konsantre olması gerektiğini söyleyip saha dışı olaylardan etkilenmemesi için gerekli adımların atılmasını istedi.

Yönetim kaynak arıyor

Beşiktaş'ta futbolcular sezona alacakları olmadan başlarken, yaşanan 2 aylık gecikmenin devam etmesi halinde istenmeyen sonuçların ortaya çıkabileceğinden bahseden Teknik Direktör Şenol Güneş, Orman'la yaptığı görüşmede "Ekonomik olarak birçok sorunla uğraştığınızı biliyorum ancak futbolcuların alacağının olmaması işlerine daha çok konsantre olmalarını sağlar. Bu konuyu çözüme kavuşturursak önemli bir engeli aşmış oluruz" diyerek uyarıda bulundu.

Bir süredir ödemeler için kaynak arayışlarını sürdüren yönetimin de bunun üzerine oyunculara devre arasına kadar bütün alacaklarını yatırma sözü verdiği öğrenildi.