1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş'in yeni 'Kral'ı
Şenol Güneş'in yeni 'Kral'ı

Şenol Güneş'in yeni 'Kral'ı

Mersin dönüşü Başkan Fikret Orman ile Cenk Tosun hakkında konuşan teknik direktör Şenol Güneş, “Fizik olarak gelişirse geçen yıl Fernandao’nun yaptığı sıçramanın aynısını tekrarlar” yorumunu yaptı.

A+A-

 Güneş’in yeni kralı olarak anılıyor…

Sezona Mersin İdman Yurdu karşısında şov yaparak giren Beşiktaş’ta Oğuzhan’ın performansı gündemin ilk sırasına otursa da ‘Ben buradayım’ diye haykıran diğer isim Cenk Tosun’du. Henüz hazır olmayan Mario Gomez’i yedek bırakmak bir riskti. Ancak bu riski alıp Cenk’i sahaya süren teknik direktör Şenol Güneş’in ne denli doğru bir karar aldığı tabelaya yansıdı.

3 gol atan Cenk Tosun, kamp dönemindeki müthiş performansının karşılığını da verdi. Mersin dönüşü Başkan Fikret Orman ile teknik direktör Güneş arasındaki sohbetin ana gündem maddelerinden biri de Cenk’ti.

Orman, genç golcünün her zaman çok değerli bir oyuncu olduğunu vurgularken, “Çok karakterli, efendi ve harika bir insan. Sahada da ondan beklentilerimizi karşılamaya başladı” dedi.

‘FERNANDAO’YA BENZİYOR’

Güneş ise ilk haftanın golcüsünü, Bursaspor’da geçen yıl gol kralı olan Fernandao’ya benzetti.

Güneş’in bu konuda, “Cenk başarıya aç ve kendini geliştirme fırsatı olan bir oyuncu. Golü kokluyor. Fizik olarak gelişirse aynı Fernandao gibi olur. Çünkü ikisinin de özellikleri birbirine benziyor. Cenk’i güçlü tutarsak büyük aşama kaydeder” dediği öğrenildi.