1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şenol hoca bu ne hal?
Şenol hoca bu ne hal?

Şenol hoca bu ne hal?

Serdar Bali yazdı...

A+A-

 Sevgili Şenol hoca lütfen artık affet bizi. Hem taraftarı hem de bizleri biraz düşün! İleri uçta futbolcusu olmayan Trabzonspor’u seyretmekten yorulduk!

İleride tek başına Burak ona yardımcı Serkan. Soldan Halil, ortadan Alanzinho ve Colman ileriyi destekleyecek diye anlatıyorsun ama bunlar kâğıt üstünde kalıyor, sahada gözüken bir şey yok!

Mersin’de saman alevi gibi parlayan, uzun zaman sahasından çıkamayan, futbol adına çok olumlu işler yapamayan, ilk yarıda kaleci Tolga’nın kurtarışlarından başka akılda kalan bir hücum organizasyonu ortaya koyamayan Trabzonspor. Bu kadar transfer yap ama Serkan, Trabzonspor’da oyun kursun oldu mu?

Koskoca ilk yarı pozisyon yok. Alanzinho’da ortada yok. Hocam sen istediğin kadar inat et. Ben de inatla söylüyorum; Alanzinho’nun Trabzonspor’a faydası olacaksa ancak ikinci yarı oyuna girerse olur. Ne düşünürsen düşün Adrian, Trabzonspor’a Alanzinho’dan daha çok yararlı olur. Yine de sen bilirsin. İkinci yarı da aynı tempoyla başladı. İki takım da orta sahayı çok fazla pas yaparak geçmeye çalıştı. Bu oyun şekli Mersin için geçerli ama Trabzon içinse asla doğru değildi. Lig ikincisi Trabzonspor’un, 61’ inci dakikaya gelindiğinde gol pozisyonu yoktu!

Şenol hoca bile bu yavaş tempoya dayanamadı ve Adrıan ve Henrike’yi oyuna alarak daha hücuma dayalı oynamaya karar verdi! Bu sefer de savunma güvenliğini tamamen terk etti. Yapılan değişiklik Trabzonspor’u değil, Mersin İdmanyurdu’nu hareketlendirdi.  Trabzonspor savunması inanılmaz hatalar yapmaya başladı.

Bu hatalara hakem Hüseyin Göçek de uyunca elle kesilen topu devam ettirdi, dönen top Trabzonspor kalesinde gol oldu. Golden sonra Şenol hoca bir hücum oyuncusu daha soktu. Trabzonspor yediği golün aynısını kazanarak beraberliği sağladı. Trabzonspor bu beraberlikle çok şey kaybetti. 3 puanı alsa Fenerbahçe’nin önüne geçip liderlik koltuğuna oturacaktı.

Şimdi rakibinden olan puan farkı daha da arttı. Trabzonspor deplasmanda yine yenilmedi. Ama 3 puanlı sistemde berabere kalmak da bazen yenilmek ile eş anlama gelebiliyor..

Bu tip maçlarda kazanacaksın ki zirve için avantaj sağlayabilesin..