1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ses kaydına flaş açıklama
Ses kaydına flaş açıklama

Ses kaydına flaş açıklama

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Ses kayıtları iddiaları ile ilgili sert açıklamarda bulundu. "Haftalardır söylüyorum eteğinizde ne varsa dökün diyorum. Bunlar alçakla hayasızca edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar.Uydurun da

A+A-

AYNI YÜZSÜZLÜKLE MİLLİ İRADEYİ AŞAĞILAMAYA BAŞLADILAR

Bu hafta cuma günü kara günün, kara lekenin 28 Şubat müdahalesinin 17. yıldönümü. 28 Şubat sadece siyaseti seçilmişleri hedef alan darbe girişimi değil. 28 Şubat vatandaşlara, iş dünyasına, öğrencilere yaptığı zulümle de hatırlanacak. Ekonomiye vurduğu darbeyle de emekleri heba eden girişim olarak hatırlanacak. Açılan dava ne yazık ki meseleyi sulandırmaya 28 Şubat'ı küçümsemeye gidiyor. Yargıdan önce aziz milletimiz zaten kararını verdi. Millete ağır baskılar yapanların Türkiye'ye bedeller ödetenlerin kendilerini sorgulayıp yüzlerinin kızarması gerekir. Bu kişilerin utanmazca yeni darbe girişimine omuz verdiklerini görüyoruz. Aynı yazarlar aynı yüzsüzlükle aynı edepsizlikle milli iradeyi aşağılamaya başladı. O malum işveren örgütleri son darbe girişimine de destek vermeye başladı.Partiler de eğilmeye, darbeden medet ummaya başladı.

TÜRKİYE 68 YILDIR BUNU TARTIŞIYOR

1946 yılından bugüne kadar Türkiye'de siyaset merkezli tartışmaların Türkiye'yi kim yönetecek sorusu etrafından şekillenmiştir. Türkiye'de 68 yıldır bu tartışılıyor. Gazi Mustafa Kemal Türkiye'yi seçip TBMM'ye gönderdiği vekiller eliyle milletin yöneteceği 23 Nisan'da karar altına alınmıştır.1950 yılına kadar bu karar uygulanmadı. CHP seçimlere tek parti olarak girdi. Kazanan irade fırkası oldu,Merhum Menderes'in iktidara nasıl yürüdüğünü unutmayın. 'Yeter söz milletindir'.27 Mayıs 1960'ta birileri çıktı. Türkiye'yi millet yönetemez biz yöneteceğiz diyerek yönetime el koydular.12 Eylül'de ,28 Şubat'ta aynı şeyi yaptılar. Yönetime el koyanlar iktidarlarını başka çevrelerle paylaştılar. İş dünyasıyla, medyayla, belli sivil toplum örgütleri ile, elitlerle, çetelerle, CHP ile paylaştılar. Tek kesimle paylaşmadılar.İktidarı milletle paylaşmadılar.

Türkiye'yi yönetme iradesini biz kimseyle hiçbir zümre, hiçbir çete ile paylaşmadık ve paylaşmayız. Türkiye'yi yönetme iradesini hiçbir sermaye grubu ile, medya patronu ile paylaşmadık paylaşmayız. Ak Parti ile millet yönetime el koymuştur.

ONLARIN YÜZSÜZ, EDEPSİZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİM

Kimse milletin iradesine paydaş olamaz. Şuanda eski tartışmaya üzeri küllenmiş tartışmayı canlandırmak isteyenler var. Bunların utanmaz, hayasız, yüzsüz olduklarını söylemiştim. Son haftalarda köşelerinden milleti aşağılamaya başladılar. 68 yıldır milletten tokat yediler ama kendilerine gelemedir. Millet bir şeyler anlatmaya çalıştı ama küçük beyinleri ile anlamadılar. Attıkları her manşetteki maksatlarını millet iyi görüyor. Açıklamaları millet iyi okuyor. Bu aziz millet bunlarla iktidarlarını asla paylaşmak istemiyor. Siz bu milletin seçilmiş başbakanını astınız. Bu millet sizi affetmedi.

Millet kabına sığmıyor.30 Mart'ı coşkuyla bekliyor. Millet iftiralara itibar etmiyor.Gençler millet bunların hakaretlerine itibar etmiyor. Bunların darbe girişimleri görülüyor ve millet cevabını veriyor.Bugün olduğu gibi millet hükümetine partisine sımsıkı sahip çıkıyor.

17 Aralık komplosu tam anlamıyla millet iradesini gasp etme komplosudur. 12 yıldır Ak Parti döneminde milletle iktidarı paylaşamayanlar son hamle ile milletin sofrasına ortak olmak istemişlerdir. Milletin Ak Parti eliyle iktidarda olmasından birkaç kesim rahatsızdı. İçeride ve dışarıda faiz lobisi rahatsızdı. Terör savaş lobisi rahatsızdı. CHP, MHP rahatsızdı çünkü onlar milletten yüz bulamıyorlardı. Sermaye rahatsızdı eskisi gibi tekel oluşturamıyordu. Medya rahatsızdı manşetlerle Türkiye'ye yön veremiyorlardı.

Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi vardı. Diledikleri gibi örgütlenemeyen devletin içinde ur gibi çoğalmaya gayret eden şantajları komploları ortaya dökülen vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsızdı. 17 Aralık'ta tüm rahatsızlar bir araya geldiler. Her zaman kaybedenler ruhu. Bir kez daha ittifak yaptılar. Bunlar Türkiye'yi biz yöneteceğiz diyor biz de Türkiye'yi millet yönetecek diyoruz.

UYDURUN DA BUN DA EDEBİ VAR

Var olduğumuz sürece nefes alıp verdiğimiz sürece milletin iradesini bunlara teslim etmeyeceğiz. Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları dublajını da kendi yaptıkları piyesi servis ettiler. Haftalardır söylüyorum eteğinizde ne varsa dökün diyorum. Bunlar alçakla hayasızca edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da bunun da adabı edebi var. Şimdi 10 gün içerisinde biz de size izleteceğiz. Teknolojinin nereye gelmesi bakımından önemli. Dün Başbakanlık'tan gereken açıklama yapıldı. Yapılan alçakça saldırıdır. Bunu kimsenin yanına bırakmadık bırakmayacağız.

KİMSEDEN KORKUMUZ YOK

Kimseden korkumuz yok. Hiçbir ülkeden hiçbir ülkede kurulan tuzaktan korkumuz yok. Bizimle hesabı olan varsa 30 Mart’ta bunu sandıkta görüşelim. Bu istiklal mücadelesidir. Ellerinden geleni yapsınlar,istedikleri montajı üretsinler son sözü milletim söyleyecek.

17 Aralık’ta yargı ve emniyet içindeki bir el ile saldırı yapıldı. 17 Aralık sürecinin hukuksuz olduğunu milletimiz gördü. Hesapları şuydu 17 Aralık ardından 25 Aralık ile hükümeti saf dışı bırakacak ve yönetime el koyacaklardı.

AK Parti içindeki bazı tuzluklara emir vereceklerdi onlarda sırttan hançerleyeceklerdi. Umutla harekete geçtiler. Herkes kendisine yazılan senaryoyu uyguladı. Onların tuzağı varsa Allah'ın da tuzağı var. Aradan 2 ay geçmiş olmasına rağmen yanlış yaptık demeyi gururlarına yediremiyor. Bu saldırıda kim yer alıyorsa rezil olmuştur. Bu darbe girişimi hesapsız kalmaz kalmayacak.

DEVLETİN KRİPTOLU TELEFONLARINI DİNLİYORLAR

TÜBİTAK'ta yeni yapılanmaya bakanımız gidiyor. Devletin kriptolu telefonlarını bile dinliyorlar. Bu kadar alçak. Bir Cumhurbaşkanı Başbakan ve bakanları ile konuşamaz. Değişiklik yapıldığı anda hortladılar. Bunlarla ilgili yasal süreci işleteceğiz. Bunların izini süreceğiz. Bunlar böyle kalamaz. Kaldığı sürece ailelerin mahremi diye bir şey kalmaz. hukuksuz kayıtlarla binlerce kişiye şantaj yapabilirlerdi. Dün gazetelerde çıkan isimler belki içeride tutuklu olacaktı. Dün darbe medyasından çıt çıkmadı. 17 Aralık figüranı olan gazetelerden çıt çıkmadı. CHP ve MHP ciddi cümle kurmadı. Niçin? Neden paralel örgüte bir çift söyleyemiyorlar. Üç maymun oyununu ne kadar sürdürecekler.

DİNLEMELERİN ARKASINDAKİ PARALEL YAPININ ELEBAŞI AÇIKLAMA YAPTI

Dinlemelerin arkasındaki paralel yapının elebaşı açıklama yaptı hemen haber yaptılar. Kapalı kapıların ardındakini duyduk diyen siz değil miydiniz? Birilerini takip eden orada komplo sezen siz değil miydiniz Elinizde başka vakaların olduğunu söyleyen siz değil miydiniz? Sen bu haberleri nasıl alıyorsun sana bu bilgiyi kim ulaştırıyor diye sormayacak mı kimse? Yargıya soruyorum röntgenciliğe ne kadar sesiz kalacaksınız?

SAYIN BAYKAL SANA DA SESLENİYORUM

Sayın Baykal sana da sesleniyorum. Olanlardan sonra ne kadar bekleyeceksin.MHP'ye de söylüyorum.

Bu alçakla skandala sessiz kalan bu skandala paydaş olur. Hakimlerin savcıların dinlendiğini de biliyorum. CHP ve MHP sessiz kalarak korkarak bir bilinmeze gidiyorlar. Topla, tüfekle,işgalle alınmayan ülkeyi kayıtlara teslim etmeyeceğiz.

Aynaya bakamayacak kendi yüzleşemeyecekleri duruma düşecekler. Bu internet yasasını bu şantajın önüne geçmek için çıkartıyoruz. Hafta sonuna kadar Meclis'i meşgul edeceğiz ama sonra tatil edeceğiz. MİT, dershaneler, demokratikleşme paketi ve torba yasası var.

BİR BAKSINLAR MİT YASASI NEREYE KİME BAĞLI

Kim ne derse desin MİT Yasası Avrupa, Amerika istihbarat yapısı incelenerek onların gerisinde olan yasa tasarısıdır. Bazıları ileri geri yazıyor. MİT dünyada nereye bağlı. Bunlar nasıl siyasetçi, nasıl köşe yazarı. Bunlar bir yere bakmadan konuşuyorlar. MİT ya devlet bakanına ve başbakana bağlıdır. Büyük Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyorduk. MİT yasasını günün ihtiyaçlarını karşılar hale getiriyoruz.