1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Seyyar Tayyar'dan kötü haber!
Seyyar Tayyar'dan kötü haber!

Seyyar Tayyar'dan kötü haber!

Oyuncu Muhammed Emin Gümüşkaya yoğun bakıma alındı

A+A-

Çocuklar Duymasın'ın 'Seyyar Tayyar'ı oyuncu Muhammed Emin Gümüşkaya hastaneye kaldırıldı.

Ünlü oyuncu Muhammed Emin Gümüşkaya, Pendik'te özel bir hastanede akciğer yetmezliğinden yoğun bakıma alındı.

Oyuncu Gümüşkaya yoğun bakıma alındı

Çocuklar Duymasın dizisinde ‘Seyyar Tayyar' rolüyle dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Muhammet Emin Gümüşkaya, gün içerisinde KOAH atağı şüphesiyle Pendik'te bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.

Hastanede solunum cihazına bağlanan ünlü oyuncu Gümüşkaya, yoğun bakıma alındı.

Muhammed Emin Gümüşkaya kimdir?

Çocuklar Duymasın dizisindeki Seyyar Tayyar rolü ile tanınan Muhammed Emin Gümüşkaya, 10 Ocak 1948 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.1985 yılında dizi oyunculuğuna başladı. Özellikle 2010 yılında Çocuklar Duymasın adlı dizide canlandırdığı Seyyar Tayyar karakteri ile halkın sevdiği oyuncular arasına girmeyi başardı.

Emin Gümüşkaya, Tiyatroya 1964 yılında Bursa Halkevi'nin Oda Tiyatrosu'nda, Orhan Asena‘nın Kapılar adlı oyununda Topal rolüyle başladı.Pek çok oyunda rol aldığı gibi yönetmenlik de yaptı.1994 yılında bu görevine ek olarak Osmangazi Belediyesi'nin sanat danışmanlığını üstlendi. Beledri binasının elden geçirilmesini sağlayarak burada tiyatro oyunculuğu kursları düzenledi ve yönetti.

Emin Gümüşkaya, 1996-1998 ve 1999-2001 yıllarında Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Müdürü görevi yaptı. Burada yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle 2001 yılında yargılanarak 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. 2002 yılında Devlet Tiyatrolarından emekli oldu.

İlk eşinden boşanmış olan Emin Gümüşkaya'nın bir çocuğu vardır. Emin Gümüşkaya, 12 Şubat 2001 yılında tiyatrocu Belgin Bilgin ile evlendi.