1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SGK'ya borcu olanlar dikkat!
SGK'ya borcu olanlar dikkat!

SGK'ya borcu olanlar dikkat!

SGK'ya borcu olanlar dikkat!

A+A-

SGK İl Müdürü Ünal Kaya, SSK borcu olanları uyardı. Kaya, yeni düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin için 31 Mayıs 2017'nin son gün olduğunu hatırlattı.

 

SGK borçlarını yapılandırmak isteyenler için zaman işliyor. SGK İl Müdürü Ünal Kaya borçlular için son 16 güne girildiğini dile getirdi.

 

"15-21 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası" nedeniyle Samsun SGK İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törende konuşma yapan SGK İl Müdürü Ünal Kaya, 19 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren kanun ile vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarına yapılanma getirildiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

 

“Vatandaşlarımıza kurumumuza olan borçlarını ödemeleri konusunda büyük kolaylık getirilmiştir. 6770 sayılı kanunla bu kapsamda yapılandırılan borçların taksitlerinin son ödeme tarihleri 4 ay daha ertelenmiştir. Bu erteleme ile vadesi geçmiş taksitlerin 31 Mayıs 2017’ye kadar ödenmesi şartıyla yapılandırmalar geçerli sayılmıştır. Vatandaşlarımız mağdur olmamaları için bu tarihi kaçırmamalıdır” şeklinde konuştu.