1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Sıcak su ile haşladılar...
Sıcak su ile haşladılar...

Sıcak su ile haşladılar...

O şimdi yaşam savaşında!

A+A-

Rize’de çay yükleme işinde çalışan doğu kökenli işçiler ile vatandaşlar arasında çıkan kavgada üzerine dökülen sıcak sudan yanan1 kişi ile birlikte 5 kişi yaralandı.

 

İyidere İlçesi Hazar Mahallesi’nde 14.30’da meydana gelen olay, çay yükleme işi yapan güneydoğu kökenli işçi ile kamyon şoförü Hakan Çelik(35) arasında yaşanan sözlü tartışma ile başladı. Bir süre sözlü olarak tartışan ikili daha sonra sakinleşti. Ardından Hakan Çelik yanına arkadaşlarını alarak işçilerin kaldığı depoya gitti.

 

SICAK SUYU BAŞINDAN AŞAĞIYA DÖKTÜ

Depoda iki grup arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle üzerine

işçilerden biri sıcak suyu Hakan Çelik’in üzerine döktü. Vücudunda derin yanıklar oluşan Çelik ile kavgaya karışan işçilerden H.U., H.Ş., B.Ş., ile R.A. çıkan kavgada yaralandı.

 

Yaralılar Rize 82’inci Yıl Devlet Hastanesi ile Rize Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Vücudunun büyük bir bölümü dökülen sıcak su nedeniyle yanan Çelik, yapılan ilk müdahalesinin ardından Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Olaydan sonra polis, işçilerin kaldığı depo önünde güvenlik önlemi aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.