1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Şiddetli geliyor!
Şiddetli geliyor!

Şiddetli geliyor!

İşte detaylar...

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış beklenen bölgelerde yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yıldırım, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar vb.) uyarıda bulundu

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Amasya, Tokat, Van, Bingöl, Muş, Bitlis, Sinop'un kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimi ile öğle saatlerinden sonra Erzurum, Ağrı, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 26

 

İstanbul: Parçalı bulutlu 27

 

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 31

 

Adana: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33

 

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 28

 

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 34

 

Samsun: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

 

Trabzon: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

 

Erzurum: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor 14

 

Diyarbakır: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28