1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. “Sıfır numara sabotajcılar!”
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

“Sıfır numara sabotajcılar!”

A+A-
 Hani belki ‘gurur’ yaparlar diye düşündük. Öyle ya bu kadar hakem hataları, verilen ağır cezalar, kendilerine karşı yapılan ağır eleştiriler karşısında  hem kendilerinin hem de camianın  onuru adına ‘canla başla mücadele verirler’ diye düşünmüştük. Yine kocaman bir yanılgı yaşamışız…

Karşılaşmanın ilk devresinde mükemmel oynayan, istediği her şeyi sahaya yansıtan bir Başakşehir. Topun olduğu her yerde var olan, canla başla mücadele eden, kollektif oynayıp iyi pas yapan ev sahibi takımdı. Hatta biraz becerili biraz da şanslı olsalardı daha ilk yarı 3-0 olurdu. ‘Hadi oğlum’ diyerek beklenti içinde olduğumuz Trabzonspor futbolcuları ise oyunun hiçbir bölümünde ve anında yok gibiydi. Ruh çökmüş! Kafalar kopuk! Oyun uçuk! Ne bir isabetli pas,  ne bir ikili mücadele! Ne kazanma hırsı, ne toplu ve organize tek bir iş! Hiç biri yok. Savunma anlayışı sıfır! Hücum tamamen spontone ataklardan  teşekkül! Organize hiçbir  şey yok. Ciddiyet, sorumluluk anlayışı sıfır! Kısacası iş ahlakı sıfır! Tablo ikinci yarıda da  fazla değişmedi. Yine sorumsuz, yine ruhsuz oyuncu topluluğunu hayretle izledik. Ta ki 70. Dakikaya kadar. O dakikadan  bildiğiniz gibi Trabzonspor kendini buldu. Sanki ruhsuzlar topluluğu gitti bambaşka oyuncular sahada yer aldı. Beraberlik şansı bile yakalandı ama olmadı. Kısacası oyuncuların  ‘sabotaj’ anlayışının devam ettiği bir kez daha kanıtlandı. Kaç haftadır yazıyorum. Aynen devam ediyorum. Sabotaj, Osmanlı maçı ile başlayıp  halen devam etmektedir!

Bu sabotaj,  göreceksiniz ki; ya kongreye kadar ya da Hurma-Şota ikilisi gidene kadar devam edecektir. Yani sizi bizi düşünen yoktur. Herkes kendi hesabını görmekle meşguldür. Peki size soruyorum! Kasten işini yapmamak ve karşılığında alınan trilyonlar helal midir? Karakter yoksunu sıfır numara sabotajcılar!

Önceki ve Sonraki Yazılar