1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siirt'te 3 kardeş şehit oldu!
Siirt'te 3 kardeş şehit oldu!

Siirt'te 3 kardeş şehit oldu!

"Takviye güçler sevk edildi"

A+A-

Siirt'in Baykan İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından koruculara ateş açıldı.Açılan ilk ateşte bir korucu şehit oldu, 1 korucu da yaralandı. Olayın ardından bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatılırken, yer yer teröristlerle sıcak temasın sağlandığı belirtildi.


Baykan İlçesi kırsalında bugün saat 17.30 sıralarında arazi arama tarama faliyeti gerçekleştiren güvenlikg üçlerine, terör örgütü PKK mensubu bir grup uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte, bir korucu şehit oldu, bir korucu da yaralandı. Korucuların da anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Kısa süreli çatışmanın ardından teröristler dağlık alana kaçtı. Yaralı korucu, Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.


Kobralar, teröristlerin bulunabileceği noktaları yoğun ateş altına aldı. Teröristlerle güvenlik güçleri arasında yer yer çatışmaların sürdüğü belirtildi.


Çıkan çatışmada, Sarıdana köyü muhtarının oğlu oldukları belirtilen Bekir Çarboğa (30), Şakir Çarboğa(26) ve Mahfuz Çarboğa (21) isimli üç kardeş korucunun şehit olduğu öğrenildi. Çatışmada 2 teröristin de öldürüldüğü kaydedildi.