1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Şikayet etti sürgün yedi
Şikayet etti sürgün yedi

Şikayet etti sürgün yedi

Akdin, Trabzon Bahçecik Cezaevi yönetimini şikayet etti, Samsun Bafra Cezaevi’ne sürgün edildi.

A+A-

Rahip Santoro cinayetinden mahkum yatan Oğuzhan Akdin, Trabzon Bahçecik Cezaevi yönetimini siyasi propaganda yaptıkları iddiasıyla bakanlığa şikayet etti. Akdin Samsun Bafra Cezaevi’ne sürgün edildi.

SAVCILIĞA KOŞTU

Trabzon'da 2006 yılında, Santa Maria Katolik Kilisesi rahibi Andrea Santoro’yu öldürmek suçundan aldığı 18 yıl 10 ay hapis cezasını Bahçecik Cezaevi’nde çeken Oğuzhan Akdin hiç kimseye haber verilmeden apar topar Samsun Bafra Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Anne Necmiye Akdin, ziyaret için gittiği cezaevinde oğlunu bulamayınca hemen savcılığa müracaat etti.

MAĞDUR OLDUM

Necmiye Akdin, savcılıktan ‘oğlunun güvenlik gereği Samsun’a nakledildiği’ cevabını alınca şoke oldu. Anne Akdin, "Benim oğlumu güvenlik gerekçesiyle Bafra Cezaevi’ne gönderiyorlar ve bize haber vermiyorlar. Bu güne kadar hiçbir güvenlik tehdidi yoktu da şimdi mi tehdit oluştu anlamadım. Ben eşimi yeni kaybettim ve bu durum karşısında mağdur oldum" diye konuştu.

YAZIKLAR OLSUN

Oğlu Oğuzhan Akdin’in bir süre önce Bahçecik Cezaevi yönetimini Adalet Bakanlığı’na şikayet ettiğini belirten Necmiye Akdin, "Oğlum bana, cezaevi yönetimini siyasi propaganda yaptığı için Adalet Bakanlığına şikayet ettiğini söylemişti. Oğuzhan bana bu sürgünün bu sebepten olabileceğini ve intikam aldıklarını söyledi. Eğer böyleyse yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.