1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şike davasında yeniden yargılanacak!
Şike davasında yeniden yargılanacak!

Şike davasında yeniden yargılanacak!

Şike davasında yeniden yargılanacak...

A+A-

Şike Davası'nda "rüşvet vermek" suçundan 3 yıl 4 ay ceza alan ve cezası Yargıtay tarafından onanan futbolcu menajeri Özden Aslan'ın yeniden yargılama talebi kabul edildi.

Hükümlü sanık Özden Aslan'ın avukatı Barış Çabuk geçtiğimiz günlerde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, müvekkilinin infazının durdurulması ve yargılanmanın yenilenmesinin talebinde bulundu. Talebin reddedilmesi üzerine Avukat Çabuk, bir üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.

Talebi değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, yeniden yargılama kararı vererek, Aslan hakkındaki infazın durdurulmasına karar verdi. Mahkeme, Özden Aslan'ın başka suçtan tutuklu ve hükümlü değilse tahliye edilmesine de hükmetti.

İnfaz Bürosu da Özden Aslan hakkındaki yakalama kararını kaldırılmasına da karar verdi.

DAHA ÖNCE DE 6 SANIK HAKKINDA YENİDEN YARGILAMA KARARI VERİLMİŞTİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Şike Davası'nda daha öncede Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılanmasına karar vermişti. 6 sanık hakkındaki dava daha sonra haklarındaki hükümler Yargıtay'ca bozulan 31 sanığın yargılandığı dava dosyalarının birleştirilmişti.

"MÜVEKKİLİM ALMANYA'DA"

Avukat Barış Çabuk, müvekkilinin cezaevinde olmadığını, uzun yıllardır Almanya'da olduğunu, orada yaşadığını belirtti. Söz konusu yeniden yargılama kararıyla müvekkilinin beraat edeceğini de sözlerine ekledi.