1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şike imasında bulunan Trabzonspor Divan Başkanı'na sert eleştiri
Şike imasında bulunan Trabzonspor Divan Başkanı'na sert eleştiri

Şike imasında bulunan Trabzonspor Divan Başkanı'na sert eleştiri

Derhal özür dile

A+A-

AK Parti Trabzon il yöneticisi Murat Zeki Solak'tan Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen'e 'Trabzonspor'da şike' eleştiri geldi.

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen'in Rizespor'un küme düştüğü gün bordo mavililer için sosyal medyada yaptığı açıklama büyük eleştirilere neden oldu. Sürmen'in açıklamaları kısa sürede tepki toplarken divan başkanı, "Bu maçın sonucuna göre gelebilecek eleştirileri düşünüp sayın başkan maçtan önce futbolculara hitap edip "Trabzonspor camiasını düşünerek oynayın" demiş midir demişse yapacağı çok iş var dememişse tek iş var. Yoksa bu leke temizlenmez" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalar üzerinde Sürmen yanlış yaptığını anlayarak Ali Sürmen olarak kullandığı sosyal medya hesabı ismini 'Baran Sel' olarak değiştirip tepki çeken paylaşımı kaldırdı.

Ancak Sürmen'in bu açıklamaların yankısı devam ediyor. AK Parti Trabzon İl Yöneticisi Murat Zeki Solak, Sürmen'i eleştirerek "Trabzonspor Divan Başkanı makamı ciddiyet isteyen bir mevkidir. Bu makamdaki insanların 10 defa düşünüp bir söz söyleme hakları vardır. Fakat Rizespor’un küme düşmesiyle ortaya atılan iddiaları adeta doğrularcasına Trabzonspor Divan Başkanı Sayın Ali Sürmen’in medyaya yansıyan akla izaha sığmayan açıklamalarından dolayı büyük üzüntü duydum. Kendisini bordo mavili taraftarlardan ve bu kulübün değerlerini oluşturan tüm dinamiklerinden acilen özür dilemeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sürmen yaptığı açıklamaların ardından sessiz kalması dikkatlerden kaçmadı.