1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şike olayında Önemli gelişme
Şike olayında Önemli gelişme

Şike olayında Önemli gelişme

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın yürütülmekte olan şike soruşturması ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

A+A-

Şike soruşturması kapsamında ifade vereceği haberleri basında çıkan Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören'le ilgili sıcak gelişme yaşandı.

İstanbul Emniyet Müdürü HÜseyin Çapkın, Yıldırım Demirören'in ifade vermek için çağrılmadığını açıkladı. Çapkın, "Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören yarın ifadeye çağrılmadı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise adliyeye sevk edilecek" dedi.

Aziz Yıldırım'ın yarın sabah 08.30'da adliyeye sevkedileceği öğrenildi.

Bilindiği gibi Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım futbolda şike soruşturması kapsamında Pazar günü gözaltına alınmış, Pazartesi günü ise sağlık sorunları nedeniyle hastaneye sevkedilmişti.

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde anjiyo geçiren Yıldırım 3 günlük bir dinlenme ardından bugün öğle saatlerinde yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne sevkedilmişti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde hakkındaki suçlamalara cevap vermeyen ve susma hakkını kullanan Yıldırım sadece savcıya ifade vermek istediğini belirtmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından sorgulamanın uzun süreceği hesap edilerek sağlık sorunları nedeniyle Fenerbahçe Başkanı'nın geceyi emniyette geçireceği ve yarın sabah 08.30 adliyeye sevkedileceği ifade edildi.

Yıldırım, yarın soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk'e ifade verecek.