1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şike operasyonu başladı!
Şike operasyonu başladı!

Şike operasyonu başladı!

İşte detaylar...

A+A-

Şikeyi kapatmak için her yol deneniyor! Şikede kumpas iddialarına ilişkin İstanbul merkezli olmak üzere 28 ilde eş zamanlı operasyonlara başladı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY  "Şikede kumpas" soruşturması kapsamında 28 ilde eş zamanlı operasyon  düzenlendi.

 

Alınan bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde "terör örgütü kurmak",  "terör örgütüne üye olmak", "yasa dışı dinleme" gibi iddialara yönelik 6'sı  tutuklu 64 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 

Karar doğrultusunda İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ekipleri, İstanbul merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda  28 kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınanlar arasında gazeteci, avukat ve polislerin de  bulunduğu öğrenildi.

 

Operasyonlar devam ediyor.

 

Bir çok isim gözaltında!

 

Hürriyet’in haberine göre ise; İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu'nun yönettiği operasyonda aralarında rektör, gazeteci, polis şefleri ve avukatların da olduğu 58 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu kaydedildi.

 

Gözaltı listesinde olduğu iddia edilen isimler şöyle;

 

-KPSS soruşturmasında da adı geçen Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan

 

-Fethullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli

 

-Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Odatv ve Şike gibi operasyonları yöneten emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Tufan Ergüder, Mutlu Ekizoğlu ve Yurt Atayün gibi emniyet müdürlerinin avukatlığını yapan avukat Cemalettin Mutlu (Şike Davası’nda Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener’in de avukatıydı)

 

-Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karakuş (Aynı zamanda TFF eski Tahkim Kurulu üyesi)

 

-Mutlu Ekizoğlu (Şike operayonunu gerçekleştiren eski Organize Suçlar Şubesi Müdürü)

 

-Ekizoğlu’nun o dönem yardımcılığını yapan şube müdür yardımcısı Ahmet Davulcu

 

-Eski Organize Suçlar Şubesi Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri İbrahim Emre (Ergenekon soruşturmasında Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ün İzmir’de Zekeriya Öz ile birlikte tanık olarak ifadesini alan isim)

 

-Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı