1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. ŞİKE SÜRECİ ÜZERİNE !
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞİKE SÜRECİ ÜZERİNE !

A+A-
Trabzonspor  şike  sürecinde bu kadar badirelerden  geçiyor. Yönetim  ise  ne yazık ki  yeterli girişimleri yapmakta,  camiasını kenetlemekte  bir  adım dahi atmıyor. Acaba  ‘kimseyi bu işe bulaştırmadan,   tek başımıza bu işi kotarıp, kupanın gerçek kahramanı bütünüyle biz olalım mı diyorlar’  bilinmez ama,  eğer o kupa gelmezse  en büyük sorumlunun da kendileri olacağını  bir kez daha hatırlatmak  isteriz.  
  

Öyle ya  Trabzonspor tarihinin en  hassas ve tartışmasız  en kritik süreci yaşanıyor  3 Temmuz tarihinden beri. Kupa  bir  türlü gelmiyor.  Altı aya yakın bir süre  kendilerine bile  güveni olmadığı için  sessiz  kalmayı tercih edip,  kılıfını da  ‘hukuka  saygı’ olarak hazırlayanların  ne kadar büyük  risk aldıkları  ortadadır. Son iki aydır  cılız ve ferdi  beyanlarla  ‘Kupamızı verin’  şeklinde atılan naralar  kanımca    kamuoyuna  ‘bakın bizde uğraşıyoruz’  mesajı vermekten yani göz boyamaktan öteye bir durum değildir. Bir camianın hakkını savunmak , kendilerini  tasdik  etmekten başka hiçbir  görevi bulunmayan Divan’ın   yazılı bir iki açıklaması  gibi  kısır  bir  görüntüden ibaret olmamalı. Eğer;  ‘biz  dominonun aynı taşlarıyız ve bu işe bizim gibi düşünenler  dışındaki Trabzonsporluları karıştırmayız’  diyorsanız  bunun sorumluluğu  çok ağırdır  ve  yüksek  riskli kumar oynuyorsunuz demektir. Biliniz ki  bugün sizlere  eğer  bir tepki  yok görünüyor olsa da,  eğer  o kupa  buraya gelemediği takdirde  tarih sizleri  ‘affedilmeyenler’  sayfasının başına  mutlaka yazacaktır. Unutmayın  ki,  çok şeyi borçlu olduğunuz ve sizleri  her  kritik virajda kurtaran siyasi  güç,  belki bir yıl, belki iki,  bilemediniz  üç yıl sonra  size hizmet etmekten mahrum kalacaktır. İşte o zaman  bu kulübün çok uzağında kalacaksınız  ve   linç olacaksınız! Hiçbir  fikrinizin önemi kalmayacak. Bunu yaşarsak göreceksiniz.


Öte taraftan birileri  de  kalkmış  kendi  adlarına  organizasyon hazırlığının içine girmiş!  Sözde Trabzonspor’un hakları  adına  organizasyon içine  girişmişler!  Bize  göre  tamamen kendi adlarına ! Kulübün  adını kullanmasınlar     boş yere …Eğer bu kulüp, ona ihanet edenlerin  ellerinden medet umuyorsa  zaten bitmiş  demektir! Geçmiş olsun.  Trabzonspor’un  tüm yabancı transferlerinin içinde yer almış , kulübün  ekonomik iflasının baş sorumlusu olmuş,  Başkan  beyi  istedikleri gibi yönlendirip   Andrian , Henripe  ve daha nice transferleri  bile hala perde arkasından  yaptırmış olanların,   düzenleyecekleri  gece  Trabzonspor’a  asla bir katkı sağlamayacaktır. İnandırıcı da olmayacaktır. Haklı olarak birçok kesim  öylesi bir geceye de iştirak etmeyecektir.  Çoğunluk biliyor ki  sizin tek hesabınız;  ‘Kulübü  yarın Sadri Şener’den sonra  da  istediğimiz her şeyi  yapacak bir Başkana nasıl  teslim ederiz’  projesinden  başka bir şey değildir!  Hem bu görev size ait  değil.Hariçten gazel okumanın bir yararı  olsa olsa  ancak  ‘kullandığınız’  kişiler  sayesinde  şahsınıza olur! Asla   kulübe  değil! Adım gibi biliyorum ki;  eğer Trabzonspor bir takım pisliklere bulaşmış olarak ceza ile karşı karşıya kalırsa,  kesinlikle o işin arkasında da  sizler  varsınız! Siyasiler vasıtasıyla örttüğünüz  şeyler  ..! 
 

Trabzonspor’un haklarını savunmak ,  böylesi  kritik bir  eşikte  camiayı  her alanda harekete geçirmek  Trabzonspor Başkanı’nın   görevidir . Göreve gelirken ;  ‘Bu camiayı kucaklayacağız  ,  herkese eşit olacağız’  diyerek  ‘bütünleştirici’  izlenimi yaratan,   sonrasında ise  kulübü  perde arkasındakilerle,  menajerlerin kucağına oturtan sayın Başkan’ındır bu görev !  Ucuz  kahramanlığa dışarıdan kimse  soyunmasın. Yemezler... Hiçbir politikasını onaylamadığım sayın Sadri Şener,  yönetimi adına  ayağa kalkmalı. Kulübün hakları için  adım atmalı.Bir kere olsun doğru bir iş yapmalı. Tabi eğer boynunun büken ilişkileri yoksa…
Önceki ve Sonraki Yazılar