1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Şike yapanın cezası 24 sene olsun kimse şike yapmasın"
"Şike yapanın cezası 24 sene olsun kimse şike yapmasın"

"Şike yapanın cezası 24 sene olsun kimse şike yapmasın"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği'nde Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile aralarında geçen diyaloğu açıkladı.

A+A-

İşte o açıklama:

"Olmayan bir şeyi oraya yazmanız doğru değil. Kimse kimseyle kapışmadı. Kulüpler Birliği'ne katılmayacaktım. Sorun futbolun ahlak ve adaleti sorunudur. Tüm başkanları çağırın Türk futbolunda ahlak ve adaleti isteyenler bir yana, istemeyenler diğer yana ayrılsın."

"TFF Başkanı'nın geleceğini öğrenince ben de gelmek istedim. Hukukçular görüş bildirdi. Yasaları adam gibi uygulayacak birileri yoksa bu yasaları çıkamanın bir anlamı yok. Türk futblunu adaletli yönetecek insanlara ihtiyaç var."

"Türkiye'deki ceza yargısı spor yargısını bağlar dediler, sonra bağlamaz dediler. Bu kurumlar veriyor bu kararları biz vermiyoruz dedi Yıldırım başkan. Siz işinize gelince karar veriyorsunuz, işinize gelmeyince karar vermiyorsun. Sizin hakeminiz rapor yazıyor oyuncu benim yüzüme tükürdü diye, yayıncı kuruluştan görüntü alıyorsunuz, farklı karar veriyorsunuz. Senin federasyonun şike yok demedi ki. Şikeye teşebbüs var dedin, yöneticilere ceza verdin. Nasıl bir komedidir ki takıma ceza vermiyorsun. Sahaya yansımadıysa futbolcuya niye ceza veriyorsun. Otyakmaz Demirören'e bende yeni deliller var, yendien yargılamaya açın dedi. Dedim neden bu konuyu açıyorsun, ben de yargılanıyorum dedi. Sivasspor'un başkanı maç satan ailesini satar dedi. Bunun arkasında dursun"

"OTYAKMAZ DELİLLERİ VERMEK ZORUNDA"

"Trabzon'da ben Sivasspor başkanına sahip çıkınca hain ilan ediyorum. Ben de ona delikanlı gibi delilleri TFF'ye vermeni istiyorum dedim. O deliller Trabzonspor'la ilgili delillerse yargılanıp şerefli bir şekilde küme düşmeyi de kabul ediyorum. Varsa bir pislik bunları ortaya koyacaksın ve bunlardan herkes ders alacak. Varsa Trabzon'un cezası onlar da cezasını çeksin."

"Varsa birinin elinde delil ve vermiyorsa onu müfteri ilan edeceğim. Bir daha da gelmeyeceğim bu toplantılara, yardımcılarım gelir. TFF binasının içinde konuştuklarımı başkanların içinde konuşmak için geldim. Olay tartışma değil. Trabzon'da varsa bir pislik onu ortaya koymak onun görevidir. Şimdi bekliyorum. Mecnun Otyakmaz'ın Trabzonspor'a dair elinde delil varsa bu saatten sonra vermek zorundadır."

"Paralel devletin başka sorunu yok da Fenerbahçe ile mi uğraşıyor. Benim telefonum hala aynı, Fenerbahçe'nin başkanı neden sayısız kere telefon değiştiriyor. Bu ülke üzerine oynanan oyunları, kendi işinize karıştırmayın. Bu cemaat Trabzonspor'u çok mu seviyor onların tapeleri saklanıyor. Bu insanları neredeyse kahraman ilan edeceğiz."

"ŞİKE CEZASI 24 YIL OLSUN"

"Her şey ortada. Söylenen sözlere itibar göstermiyorum. Bu suçlamaların hepsi sahtedir demek kolaya kaçmaktır. İnsanlar hata yapabilir. Fenerbahçe başkanının cezaevinde yatması bana haz vermez. Sadece adaletin tecelli etmesini istiyorum. Bu cezayı düşürenler de vebal altında. Şike yapanın cezası 24 sene olsun. Kimse şike yapmasın. Bu kaza ile yapılan bir olay değil. Katil olursun kader kurbanı olmuşsun, yasa değişir gider indirim istersiz. Ama şike öyle değil. Oyuncusunu buluyorsun, yöneticisini buluyorsun... Kazayla şike yapabilir misin sen?"Kaynak: Sporx