1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şike'de 2. Perde!
Şike'de 2. Perde!

Şike'de 2. Perde!

'Futbolda şike' davasında tutuklu yargılanan sanıklar...

A+A-

'Futbolda şike' davasında tutuklu yargılanan sanıklar, Metris Cezaevi'nden Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na getirildi.

 

 


İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davanın 5. duruşması için tutuklu sanıklar Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na getirildi. Güvenlik güçlerinin eskortluk ettiği cezaevi araçları adliye binasına girdi. Konvoyda bir ambulansın da bulunması dikkat çekti. Öte yandan, polis ekipleri adliye çevresinde güvenlik önlemi aldı.

 

Futbolda şike iddialarına ilişkin 23'ü tutuklu 93 sanıklı davanın ilk 4 duruşması Silivri'de görülmüştü. İlk dört günde kimlik tespitlerinin ardından iddianameye geçilmiş ve 401 sayfalık iddianamenin okunması tamamlanmıştı.

 

Bugünkü duruşmadan itibaren ilk önce tutuklu sanık Olgun Peker ile bağlantılı sanıklar savunma yapacak. Daha sonra Aziz Yıldırım ile bağlantılı sanıkların savunmalarına geçilecek. Mahkeme heyeti sanık avukatlarının görev ve yetkisizlikle ilgili taleplerini bugün, tahliye taleplerini de 24 Şubat Cuma günü alacak.

 


TARAFTARLAR ÇAĞLAYAN'DA

Silivri'deki ilk duruşmaya akın eden taraftarlar, Çağlayan'daki ilk duruşma için de toplanıyorlar. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın çağrısıyla taraftarlar Çağlayan'a gidiyor.