1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şike'de Tarihi Gün!
Şike'de Tarihi Gün!

Şike'de Tarihi Gün!

İşte Demirören'in Açıklamaları...

A+A-

1-  Etik Kurulu raporu kabul edilerek  şike girişimlerinin sahaya yansımadığı tespit edilmiş ve bu bizleri  futbolumuz adına rahatlatmıştır.
2- 22 Maçla alakalı olarak adı geçen   kulüpler  Profesyonel Disiplin Kuruluna sevk edildi.  (Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, İstanbul B.B, Sivasspor, Eskişehirspor, Giresunspor,Mersin İ.Y, Manisaspor,Galatasaray, Karabükspor,)
3-       PFDK’ya  sevkedilen kulüpler  henüz  suçlu değildir. Bu tam tersine onların yargı  önünde   aklanmalarına  yol açmaktır.4- 58. Madde  şu an itibarı ile değiştirilmiştir. Teşebbüs   aşamasındaki olaylarla ilgili  olarak  suçun 

oranına göre   puan silme  ve para cezası maddeleri eklenmiştir.5- Kulüpler  yarın PFDK’na sevk edilecektir.  Onlarında 48 saatte savunmaları alarak  karar vereceklerini

ve  son kararı tahkimin vereceğini düşünüyorum.6- UEFA bizden  dosyaların kurullara bir an evvel sevk edilmesini istemişti. Biz  şu anda bunu yaptık. PFDK’dan çıkacak cezalar ve Tahkim’in son kararına göre UEFA’nın tavrı belli olacak.  UEFA ile bu süreçte görüşmelere  devam edeceğiz.