1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. 'Şikenin Üstünü mü Örtelim?'
'Şikenin Üstünü mü Örtelim?'

'Şikenin Üstünü mü Örtelim?'

Gergin anlar yaşandı...

A+A-

Habertürk ekranlarına konuk olan Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu ve programa telefonla bağlanan Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık arasında gergin anlar yaşandı."OLGUN PEKER’E SAHTE SABIKALAR UYDURULDU"


Faik Işık " Şike davasında adı geçen Olgun Beker’in son on yılda hiç bir sabıkası yoktur. Adama sahte sabıkalar uyduruldu. Bu sebepten dolayı suç duyurusunda bulunduğuna tanık oldum. Süreçte gizli belgeler ve delil niteliği tartışılacak belgeler ortaya atıldı. Örgüt kavramı bir maymuncuk, her şeye örgüt diyoruz." "ŞİKE TEŞVİK YAPILMIŞMIDIR? EVET YAPILMIŞTIR" 


Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu” Şike teşvik yapılmış mıdır? Evet yapılmıştır. Faik Işık bunu kabul etmeyebilir. Bu olay bir silahlı örgüt müdür, hakimin olayı tam olarak nereye oturttuğunu görmek lazım. Ortada silahlı suç örgütü ve sekiz silahın var olduğunu söyleniyor. Bu silahların bazıları Faik Işık’ın söylediği gibi antika belgesi var. Fakat antika olmayanları da var. İsmi geçen şahıslardan bazıları Fenerbahçe’nin Mali Kurulu’nda silah, cebir ve şiddetle tehdit edildiklerini söyledi. 


Faik Işık: Mehmet Baransu'nun iddiası tamamen gerçek dışı…


Mehmet Baransu, Faik Işık’ın sözlerini yalanlaması üzerine “ Tanıklar geldi ifade verdiler. Telefon konuşması kayıtlarında bunlar itiraf edildi.


Faik Işık: İfade veren tanıklar mahkemede bize şiddet kullanıldı demediler. Polis tutanaklarından bir şekilde müşteki diye yazılmışlar. Kongrelerde normal şekilde olan bir muhalefet atışması olduğunu söylediler.


Mehmet Baransu: Fenerbahçe'den atılan bazı eski yöneticilerin ‘ Biz orada galiba konuşturulmadık’ diye ifadeleri var tabelerde.


Toplum bu olaylardan rahatsız. Fakat birazda şikeden, teşvikten rahatsız olduğunu dile getirmek lazım. Spor ahlakının ihlal edildiği, tarlaları, bahçeleri, Dixon’ları konuşalım. Olayları konuşurken bazı insanları aklamayalım lütfen! Çocuklarımıza kötü örnek olmayalım. Çocuklar bakıyor ki… Şike yapmak serbest, teşvik vermek serbest… Bunu mu söyleyelim canlı yayında."YARGITAYA ÇOK ATIFTA BULUNULDU"


Faik Işık ‘ Bu yargıtaya çok atıfta bulunuluyor. Adnan Menderes'i ve Deniz Gezmiş’i asanda bir yargı kararıdır. Bunların hepsi yüksek incelemelerden geçmiştir, fakat milletin vicdanına sığmıyor. Bu yargılamalar benimde vicdanıma sığmıyor." dedi.