1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şimdi de Hurma krizi!
Şimdi de Hurma krizi!

Şimdi de Hurma krizi!

İşte detaylar...

A+A-

Bordo mavililerde krizlere bir kriz daha eklendi! Trabzonspor'da biriken alacakların ödenmesinde ciddi sorunlar yaşanıyor. Muharrem Usta'nın Süleyman Hurma ile yaptığı pazarlıktan da sonuç çıkmadı.

 

FutbolArena’nın haberine göre;  Sezon başında Trabzonspor'a Sportif Direktör olarak getirilen Süleyman Hurma'nın gerek çalıştığı dönemdeki hak edişleri, gerekse de bazı oyuncuların serbest kalmaması için kulübe borç olarak verdiği parayla birlikte 330 bin dolar tutarındaki alacağı henüz ödenmezken kendisini arayan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta bu tutarda indirim talep etti.

 

Süleyman Hurma'dan Muharrem Usta'ya olumsuz cevap

 

Süleyman Hurma ise kendisinin çalışmadığı döneme ait bir kuruş isteğinin olmadığını, sadece çalıştığı dönemdeki hakedişini ve ayrıca kulübe kendisinin borç olarak verdiği parayı beklediğini Usta'ya iletti.

 

Bordo Mavili kulübün Başkanı, gelen cevap karşısında borcun tahmin edilenden çok daha yukarılara yükseldiğini ve 750 milyon düzeyine çıktığını dile getirdi. Bu ısrar üzerine Hurma alacağının 30 bin dolarlık bölümünü sildiğini Muharrem Usta'ya bildirdi. Ancak Başkan bu rakamı yeterli bulmadı. Yoğun ısrar karşısında Süleyman Hurma bu kez 25 bin doları daha almayacağını söyledi.

 

Trabzonspor Başkanı son olarak "225 bin dolar verelim" teklifini getirdi. Hurma bunu da kabul etti ve avukatına konuyla ilgili bilgi verdi.

 

Pazarlık Süleyman Hurma'yı bıktırdı tüm parasını istiyor!

 

Tüm bu gelişmelere karşın Süleyman Hurma, görüşmeden yaklaşık 1 saat sonra avukatından gelen telefonla adeta şok oldu. Avukat, Trabzonspor'un "mahkeme masraflarını da siz ödeyin" önerisini aktarınca Hurma tavrını değiştirdi ve 1 gün içerisinde gerçekleşen bu görüşmelerin ardından takip sürecinin normal alacağı üzerinden devamı talimatını verdi.