1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sınavda skandal iddiası!
Sınavda skandal iddiası!

Sınavda skandal iddiası!

KTÜ’de neler oluyor?

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesinde neler oluyor?  Yapılan bir sınavla ilgili olarak trabzonhaber.com.tr’yi arayan öğrenciler, “sınavda büyük bir skandal” yaşandığı iddiasında! İddiaya göre KTÜ tarafından yapılan Yüksek Lisans Hazırlık Sınıfından Muafiyet (İngilizce) sınavı ile ilgili olarak üniversite tarafından sonuçlar açıklandı. 1150 dolayında adayın katıldığı sınav sonuçlarına göre 50 ve üzeri puan alan 650 kişinin ismi kamuoyuna açıklandı.

 

Aradan  iki saat geçtikten sonra üniversite yönetiminin yeni bir açıklama yaparak; “optik sistemde (bilgisayarla okuma) hata olduğu için açıkladığımız sonuçlar yanlış olmuştur. Manuel olarak yaptığımız incelemeler  sonucu doğru sonuçlar  yeniden değerlendirilmiştir” dediği ve yeni bir liste yayınladığı ileri sürülüyor.

 

Cevap bekleyen sorular;

 

-Optik sistem sonucu açıklanan listede yanlışlık olduysa kontrol edilmeden liste nasıl olur da yayınlanır? Olay bu kadar basit midir?

 

-1150 kişinin sınav kağıdı manuel yani tek tek elden geçirilerek iki saat gibi kısa bir zamanda nasıl kontrol edilebilir?

 

-İlk açıklanan sonuçlarda yer alan yaklaşık 200 kişi ikinci listede yer almayıp, ilk listede yer almayan yaklaşık 200 kişi son açıklamada listede yer almış mıdır?

 

-KTÜ ne zaman insanlar üzerinde güvenilir bir kurum haline gelecektir? Olaylarda siyasi baskılar, ya da Fetö terör örgütü ile bir bağlantı var mıdır?