1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sınırda astsubay kaçırıldı
Sınırda astsubay kaçırıldı

Sınırda astsubay kaçırıldı

Olay Kilis’e bağlı Yavuzlu Köyü kırsalında meydana geldi. Kaçakçı grubu kovalayan astsubay sınır ötesine geçti ve kimliği belirlenemeyen bir grup tarafından kaçırıldı.

A+A-

Bölgedeki kaynaklar, astsubayın IŞİD, PYD veya kaçakçılar tarafından kaçırılmış olabileceğini belirtiyor. Öncü Karakolu’na bağlı askeri hudut hattı kontrol faaliyeti esnasında sınırdaki mayınlı bölge çevresinde bir grup kaçakçı tespit edildi. Askeri birlik kaçakçıları takibe alırken, birliğin komutanı olarak görev yaptığı öğrenilen bir astsubay, atıl durumdaki doğalgaz boru hattı vanası yakınlarında kaçakçı grubun peşinden sınırın Suriye tarafına geçti. Habertürk'ün haberine göre, sınır ötesine geçen astsubay geri dönmeyince, kaçırıldığı anlaşıldı ve bölgede alarma geçildi.

Bölgeyi iyi tanıyan yerel kaynaklar, astsubayın çok yüksek olasılıkla IŞİD tarafından kaçırıldığını belirtti. Astsubayın PYD militanları ya da kaçakçılar tarafından kaçırılmış olabileceği de öne sürülüyor. Astsubayın oda hapsinde tutulduğu iddia edilirken, hangi grup tarafından alıkonulduğu henüz kesinlik kazanmadı.