1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sinyaller kötü!
Sinyaller kötü!

Sinyaller kötü!

Serdar Bali yazdı...

A+A-

Trabzonspor çok pas yaparak futbol oynayan bir takım hiçbir zaman olmamıştır. Şimdi çok pas yaparak oynamaya çalışarak, hem rakibin toparlanmasına fırsat veriyor hem de pozisyon bulamıyor.


Zakora ve Colman pas yapacağım sevdasıyla topu yana oynayınca, oyun kurma görevini ne yazık ki Giray ve Mustafa üstlendi. İleri uç elamanları da oyuna kötü başlayınca, Trabzonspor futbol adına ortaya bir şey koyamadı. Trabzonspor’un kötü oynamasının bir sebebi de Ziya Doğan’ın orta sahayı kalabalık tutup, Trabzonspor’a oyun kurdurmamasıydı. Ankaragücü orta sahada kaptığı toplarla Trabzonspor savunmasının arasına sızmaya başladı. İşte bu tip bir akında Turgut çok nefis vuruşla Ankaragücü’nü öne geçirdi.


Trabzonspor mağlup duruma düştükten sonra biraz toparlandı. Rakip kalede pozisyon buldu. Uzaktan şutlar attı. Net gol pozisyonları kaçırdı. Beraberlik golü bile iki hamlede geldi. Brozek, Trabzonspor’a beraberliği getirdi.


Maç boyunca orta saha oyuncuları ileriye iyi pas atamadı. Volkan topsuz oyun da yok. Ayağına top gelince de yaptığı bir şey yok. Burak hem rakip markajı ile uğraşıyor hem de arkadaşlarından alamadığı paslarla uğraşıyor. Zokora ve Colman kendi aralarında top muhabbetindeler. Adrıan topu biliyor ama çabukluğu ve gücü yetmiyor. Giray ve Mustafa maç boyunca rakibin deparlarına karşılık veremeyip hep hata etmek zorunda kaldılar.


Trabzonspor’un şu ana kadar görünen en iyi tarafı skor ne olursa olsun maçı bırakmıyor. İki defa geri düşmesine rağmen Bordo-Mavili takım sahadan galip ayrılmasını bildi..


Trabzonspor, Manisaspor maçından sonra her geçen maç, futbol olarak geri gidiyor. Toparlanacak diye beklenilen Trabzonspor’da rakibe baskı, savunmada kademe anlayışı, orta sahadan gol yolarına sızmalar, ileri üç elamanlarının rakibin üstüne toplar gidip pozisyon yaratması neredeyse yok. Atılan goller, yakalanan fırsatlar oyunun doğasından gelen pozisyonlar oluyor. Benden uyarması..


Sevgili Şenol Güneş’in bir an evvel geçen yılki Trabzonspor kazanma arzusunun hiç değilse yarısını ortaya çıkarmalı. Dost acı söylemeli gidişat iyi değil. Galibiyete aldanmayalım, yalancı bahar çabuk geçer.