1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. SIRA ADRİAN’DA
SIRA ADRİAN’DA

SIRA ADRİAN’DA

Trabzonspor'un yüksek bedelli transferlerinden biri olan Adrian'ın kenarda bekletilmeyip takıma yeniden kazandırılması için kollar sıvandı.

A+A-

İkisi de Beğenilmişti

Paulo Henrique ve Adrian Mierzijewski... İkisi de geçtiğimiz sezon transfer edilen en pahalı isimler arasındaydı. Adrian 5 milyon 250 bin Euro, Henrique ise 4 milyon Euro bonservis bedelleriyle Trabzonspor’a kazandırılmışlardı. Didier Zokora, toplamda 6 milyon Euro bonservis bedeline gelirken, Volkan Şen 3 milyon 600 bin Euro, Olcan Adın da 3 milyon 250 bin Euro ve kiralık olarak Sapara karşılığında transfer edildiler. Bu isimler arasında özellikle Adrian ve Henrique’nin yeteneklerinin üst seviyede olduğunun altı çizilmişti.

Henrique Çok İyi Oldu

Henrique, geçen sezona çok iyi başlamış ancak sakatlıktan sonra adeta unutulmaya terk edilmişti. Şenol Güneş, bu ismi yok sayma noktasındaydı. En kötü dönemde dahi bir kez olsun 90 dakika sahada tutmak istemediği Henrique’yi Halil, Janko ve Vittek gibi oyuncular arasında kaybetme noktasına gelmişti. Tolunay Kafkas’ın görev almasının ardından Sambacı adeta yeniden doğdu. Önce şansını iyi kullanamadı ama sonra adım adım çıkış yaptı ve Antalyaspor karşılaşmasıyla birlikte adeta zirveye ulaştı, alkışı hak etti.

Adrian Yok Edilmesin

Adrian Mierzijewski de geçen sezona süper başlamış, büyük bir yıldız olacağına herkesi inandırmıştı. Ancak sonraki süreçte o da beklentilerin altında kalmıştı. Bu sezonun ilk 9 haftasında kenarda paslanmaya bırakılan Adrian, hatırlandıktan sonra müthiş bir çıkış yaparak, takımı ipten alan oyuncu haline gelmişti. Fakat bu kez de Tolunay Kafkas, Adrian gibi bir oyuncuyu kenarda tutma çabası gösteriyor. Camia ise 5 milyon 250 bin Euro’ya mal olmuş, Adrian’ın da, Henrique gibi yeniden vitrine edilmesini istiyor.