1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şırnak'da Dershane Taradılar!
Şırnak'da Dershane Taradılar!

Şırnak'da Dershane Taradılar!

1 Yaralı...

A+A-

Üniversiteye giriş sınavında Şırnak birincisi çıkaran FEM Dershanesi'ne akşam saatlerinde hain bir saldırı düzenlendi.Öğrencilerin çıkış saatinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda dershanenin gece bekçisi omzundan yaralandı. Hastaneye kaldırılan bekçi, ameliyata alındı.

 

Edinilen bilgiye göre, kurulduğu 1994 yılından beri kesintisin her yıl Şırnak birincisi çıkararak bölge eğitimine büyük


katkı sağlayan Cizre'deki FEM Dershanesi'ne bu gece 22.00 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi. Kadın kılığına bürünen bir kişi, çarşafın altına gizlediği kaleşnikof tüfekle dershaneyi taradı. Öğrencilerin dağıldığı sırada binaya 15 kurşun sıkan saldırgan, olay yerinden kaçtı. Bölgenin gelişmesi ve çocukların iyi bir eğitim almasını istemeyen güçler tarafından gerçekleştirilen saldırı sırasında dershanenin bekçisi yaralandı. Sınıflarda bulunan 5 öğrenci ise şans eseri yara almadan kurtuldu. Kısa süre içinde olay yerine gelen güvenlik güçleri, saldırganı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

 

Olayda can kaybı olmamasının kendileri için teselli kaynağı olduğunu belirten dershane müdürü Fahri Koca, "Bölge halkına hizmet veren bir eğitim kuruluşunun hedef alınması saldırganların amacını gözler önüne seriyor. Olayın ardından öğrenci velileri ve Cizreliler bize sahip çıktı, destek verdi. Halkın geri kalmasını arzu edenler amacına ulaşamayacak." dedi.

 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde daha önce de öğrenci yurduna molotofkokteylli saldırı düzenlenmişti. İdil Caddesi'nde terör örgütüne destek amacıyla izinsiz gösteri yapan bir grup, Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu'nu yakma girişiminde bulunmuştu. 27 Mayıs 2011'de yaşanan saldırıda yurtta bulunan 3 öğrenci yaralanmıştı. Vücutlarında yanıklar oluşan öğrenciler, çevredeki vatandaşların yardımıyla ölümden kurtulmuştu.