1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şırnak'ta Mayın Patladı: 1 Korucu Şehit
Şırnak'ta Mayın Patladı: 1 Korucu Şehit

Şırnak'ta Mayın Patladı: 1 Korucu Şehit

Beytüşşebap İlçesi'nin Pınarbaşı Mevkii'nde nöbet tutan koruculardan biri bastığı mayının patlaması sonucu şehit oldu. Korucular, "Askerler bizi bu tepeye yem olarak gönderdi" iddiasında bulundu.

A+A-

  Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nin Pınarbaşı Mevkii’nde nöbet tutan koruculardan biri PKK’lı teröristler tarafından daha önce döşenen mayına bastı. Mayının patlaması sonucu korucu 32 yaşındaki Yunus Cin, şehit oldu. 


Beytüşşebap’a 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve korucuların her gün nöbet tuttuğu yer olan Pınarbaşı Mevkii’nde bugün saat 06.15 sıralarında patlama meydana geldi. Korucu arkadaşları ile birlikte sabah kahvaltısını yaptıktan sonra görev yaptıkları yerin yakınında bulunan sırt çantasını almaya giderken mayına basan köy korucusu Yunus Cin patlama sonucu şehit oldu.


Olay üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan çok sayıda jandarma komando timi sevk edildi. Korucunun cesedi olay yerinden alındıktan sonra otopsi yapılması için helikopterle Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildi.


Arkadaşlarının şehit olması üzerine bazı korucular, bu bölgede nöbet tutmaya zorlandıklarını ileri sürerek, gelen komutanlarla tartıştı. Korucular, "askerler bizi bu tepeye yem olarak gönderdiler. Askerler daha önce gelmişlerdi ve buraları daha önce kontrol etmeliydiler. Arkadaşımız Yunus kahvaltı yaptıktan sonra sırt çantasını almaya gitti ve patlama meydana geldi" dediler.