1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sistem sancısı!
Sistem sancısı!

Sistem sancısı!

"Serdar Bali yazdı..."

A+A-

İki takım da oyuna yavaş başladı.  Belediye, kendi sahasına iyi yayılıp Trabzonspor’un üstüne gelmesini bekledi.


Trabzonspor orta sahayı pas yaparak geçmeye kalkınca rakipleri önlemlerini aldı. Adrian’la iki defa gol pozisyonuna giren Trabzonspor, istediği gole bir türlü kavuşamadı. Avni Aker’in zemini de tam kendine gelemediğinden, top kontrolünde futbolcular zorlandı.


Zokora-Colman ikilisi ortak akın geliştirmeye çalıştılar ve başarılı oldular.  Belediye, sakin ve etkili oyununu devam ettirdi. Volkan’ın vuruşunun direkten dönmesi büyük şanssızlıktı. İlk yarı iki takım açısından denk mücadele halinde geçti. Vittek’in sakatlanması ile oyuna Halil girince Trabzonspor oyun sistemini değiştirdi. İkinci yarı yine Trabzonspor daha iyi oynamaya başladı. Özellikle 50 ile 65. dakikalar arasında inanılmaz baskı kurdu. Alanzinho’nun oyuna girmesi takıma daha bir hareket getirdi.


Bu futbolcunun vurduğu muhteşem vole 2. defa direkten geri geldi. Aslında Trabzonspor oyunda ne yapılması gerekiyorsa yaptı ama biraz da futbol şansının yanında olması gerekiyor. Bununla beraber, Umut ve Burak gibi agresif oynayan ileri üç sisteminden, daha yavaş oynayan bir oyun sistemine geçişte zorluk çekildiği açıkça ortada. Henrique takıma bir türlü katkıda bulunmadı. Böyle oynamaya devam ederse belki de Şenol Güneş onu yanında oturtabilir.


Belediye, deplasmanda olmasına rağmen her zamanki dirençli oyununu oynadı. İkinci yarıdaki Trabzonspor baskısı karşısında zaman zaman zorlansalar da, en iyi yaptıkları işlerden biri olan kontrataktan buldukları golle, maçı kazandılar.


Trabzonspor maç içinde zaman zaman İnter galibiyeti sonrası lige konsantre olmanın zorluğunu da yaşadı.