1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. SİYASETE ALET EDİLİYOR!
SİYASETE ALET EDİLİYOR!

SİYASETE ALET EDİLİYOR!

Bordo-Mavili kulübün başkanının kulübü siyasetin göbeğine doğru sürüklemesi dikkatlerden kaçmıyor.

A+A-

Trabzonspor’un siyasete alet edilmesi Trabzon’da endişelere yol açmaya başladı. Bordo-Mavili kulübün başkanının kulübü siyasetin göbeğine doğru sürüklemesi dikkatlerden kaçmıyor. Başkan ve Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman’ın Bakan Bayraktar’ın verdiği iftar yemeğine katılmaları "İkili siyasete mi ısınıyor" dedirtti.

YEMEKTE DE BULUŞTULAR

Son günlerde kamuoyunda çok konuşulan AK Parti ile Trabzonspor ilişkisi önceki akşam Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın verdiği iftar yemeğinde de gözler önüne serildi. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun önce AK Parti mitingine katılarak selamlama yapması, ardından AK Parti’yi öven sözler sarf etmesi tepkilere neden olmuştu. Bakan Bayraktar’ın iftar yemeğinde ise Başkan Hacıosmanoğlu, AK Parti yöneticileri ile adeta resim çektirme yarışındaydı.

SELAMLAMADA

Bakan Bayraktar’ın verdiği iftar davetine tam kadro katılan Trabzonspor yönetimi ve teknik heyeti yemekte ilgi odağı oldu. Özellikle Sportif Direktör Ünal Karaman’ın masaları tek tek dolaşıp selamlama yapması “Karaman da mı siyasete giriyor veya siyasete soyunuyor” yorumlarına neden oldu.

AK TRABZON!

Bordo-Mavili kulübün Sadri Şener’in başkanlığı ve Faruk Özak’ın himayesinde 2008 yılından bu yana iktidar partisinin güdümüne girdiğini bilmeyen yok. Ancak Hacıosmanoğlu yönetimi döneminde geride kalan kısa süreçte kulübün siyasetle aleni biçimde temasta olduğu görülürken, kamuoyunda ‘AK Trabzonspor’, ‘Kulübün adı TS, AK Parti değil’ eleştirileri de ayyuka çıktı.

SİYASİLERİN OYUNCAĞI

Tarihi başarılarla dolu Trabzonspor, 2008 yılından bu yana süratle siyasetin içine çekiliyor. Bir iddiaya göre, bilinçli şekilde aşırı borçlanma yaptırılarak direnci tamamen kırılan kulüp iktidarın kucağına bırakıldı. Trabzonspor’un siyaseten teslim alınma planının baş aktörleri olarak Faruk Özak ve Sadri Şener ikilisi gösterilirken, bugünkü başkan Hacıosmanoğlu’nun ‘teslim’ anlayışı ile hareket etmesi endişenin boyutunu artırıyor.