1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siyasiler ve işadamları tetikçilerin hedefinde!
Siyasiler ve işadamları tetikçilerin hedefinde!

Siyasiler ve işadamları tetikçilerin hedefinde!

Emniyet, DHKP-C’nin siyasilere, bürokratlara bazı belediye başkanlarına ve işadamlarına saldırı hazırlığı yaptığını açıkladı

A+A-

Emniyet GenelMüdürlüğü (EGM), şiddet eylemlerini tırmandıran DHKP-C terör örgütünün siyasiler ve üst düzey bürokratlar ile bazı işadamlarına eylem hazırlığında olduğunu tespit etti.

EGM İstihbarat Daire Başkanlığı, AK Parti ve Adalet Bakanlığı’na bombalı eylem gerçekleştiren DHKP-C’nin yeni eylem stratejisini deşifre etti.

81 İl Emniyeti’ne gönderilen raporda, DHKP-C’nin 30 Mart-17 Nisan tarihleri arasında kuruluş ile devrim şehitleri haftası nedeniyle bir dizi sansasyonel eylem arayışında olduğuna dikkat çekildi.

Örgütün, AK Parti teşkilatları, adliye-emniyet binaları, ABD, İngiltere, İsrail elçilik/konsoloslukları, NATO kökenli şahıs, kurum, kuruluşlar ve siyasilerle üst düzey bürokratlara saldırı planladığı tespit edildi.

İstihbarat raporunda DHKP-C’nin kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten belediye başkanları, kurum yöneticileri ile bazı işadamlarını da “hedef” aldığı yönünde duyumlar alındığına işaret edildi.

Önlemler artırıldı

İstihbarat Daire Başkanlığı'nın uyarısı üzerine AK Parti Genel Merkezi ve teşkilatları başta olmak üzere Adalet Bakanlığı'na bağlı binalar, adliye sarayları, emniyet binaları, yabancı ülkelerin diplomatik misyonları, NATO'ya ait tesisler ile hedef konumundaki belediye başkanlarına dönük koruma önlemlerinin en üst seviyeye çıkartıldı.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ