1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. SİYASİLERİN KUCAĞINDA OLMAK!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

SİYASİLERİN KUCAĞINDA OLMAK!

A+A-
Trabzonspor Yıldırım Demirören’i destekleyeceğini açık açık ve resmi yoldan kamuoyuna duyurdu. Şike sürecinin ta başından beri Fenerbahçe’ye paralel bir yol izleyen Sadri Şener ve ekibinden de akli selim bir karar alması beklenemezdi. Bunun tek izahı vardır ! Siyasilerin kucağında kulübü    idare etmek! Öyle idare ederseniz   alacağınız hiçbir kararda bağımsız davranma şansınız olmaz. Mehmet Ali Aydınları ilk destekleyenlerden olduğunuz gibi   bugünde  ‘Demirören’  demek zorunda kalırsınız ! 
Dün hakkımızı    gasp edenlerin hizmetinde olan sayın Mehmet Ali Aydınları ilk destekleyen hatta ikna edenlerden  olarak   yer aldık spor kamuoyunda. Sonra uzun bir süre sessizliğe gömüldük ! Kamuoyundan ‘bizim yönetim neden konuşmuyor’ sesleri yükselmeye başlayınca   cılız açıklamalarla ‘biz buradayız’ mesajları verdik. Türkiye de kimsenin dikkatini çekmeyen,  ‘iş olsun’  türünden açıklamalara başvurduk.   Ulusal medya önünde ‘sütünü dökmüş uysal bir kedi’ ;    yerel medya önünde ise   ‘pençesini boşa sallayan bir aslan’ görünümünde olmaya da özen gösterdik. Sonra M. Ali Aydınları   ‘Fenerbahçe  gömleğinden’ dolayı  istifaya davet ettik. Ardından  Aydınlar’ın görevi bıraktığı gün ‘bırakma’   diye de yalvaran yine biz olduk. Yani Başkanımız Sadri bey ! Helal olsun Aydınlar’a … Hiç olmazsa kulübüne yanlış yapmamak adına    Sarı Lacivert sevgisi ağır bastı ve formasını çıkarmadı!Yani rengini   korumayı becerdi!  Peki mağdur konumundaki   Trabzonspor’u yönetenlerin forma rengi sizce hangisi ? 
a-     Bordo mavi
b-    Sarı lacivert
c-     Siyah beyaz
d-    Siyasi bir renk
 
Siyasi bir renk kanımca doğrudur. Fenerbahçe’ye karşı başlatılan bir soruşturmayı içine sindiremeyen siyasi gücün belli bir kanadı, aciz yönetim anlayışı sayesinde Trabzonspor’u da   istedikleri gibi sürüklüyor. Bir Aydınlar’ın kollarına , bir Demirören’in kollarına…Peki hani biz  tertemiz,  sütten çıkmış ak kaşıktık! Peki ak kaşıksak, neden siyasileri topluma şikayet edemiyor ya da onlara karşı direnç gösteremiyoruz? Yoksa   siyasilere çok şeyler mi   borçluyuz!  
Ya da şahınızın   ticari sıkıntıları var da, siyasiler mi imdadınıza yetişti? O siyasilere  karşı durmakla, siz şahıs olarak bundan zarar görmekten mi korkuyorsunuz ? Yani Trabzonspor’un çıkarlarını kendi çıkarlarınız uğruna feda mı ediyorsunuz ? Yoksa o siyasiler şüpheli transfer ilişkilerinin üzerini mi örtüyor ? Görmezden mi geliyorlar! Biraz olsun edep yahu! Trabzonspor’u ne hale düşürdünüz! Bu kulübü  kimlere oyuncak ettiniz. Bu camiayı rezil ettiniz. Gelmeyecek olan o kupa,  gelse bile   benim ve benim gibi düşünenler için hiçbir önemi olmayacaktır. Bir Çünkü   bir Trabzonsporlu olarak   bu kulübün onurunun, tenekeden çok daha kıymetli olduğunu düşünüyorum. Yıldırım Demirören kim ? Fenerbahçe adına siyasilerin biçilmiş kaftan gördükleri  isim! Demirören’e ilk desteği veren kim ? Hakkımızı en fazla gasp ettiğini ileri sürdüğümüz   Fenerbahçe… Demirören ne diyor ?
‘Kararlar mahkeme sonunda verilecek’! Biz bu Demiören’in koluna girdik öyle mi ? Bu taraftar da biraz  onur varsa, biraz kulüp sevgisi kalmışsa  sokakları inletip bu Trabzon’u size dar eder ?
Trabzonspor’un haklarını korumayı bilmeyen, siyasilerin elinde oyuncak olan , Fenerbahçeli gibi davrananlar   sözüm sizedir … Derhal istifa!
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar