1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Skandal karara cevap verdi!
Skandal karara cevap verdi!

Skandal karara cevap verdi!

İşte detaylar...

A+A-

Avusturya Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü, Zeybekci'nin darbe girişiminin yıl dönümündeki düzenlenecek bir etkinlik için ülkeye girişine izin verilmediğini açıklamıştı. Yaşanan gelişmeler üzerine bakanlıktan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Avusturya'nın ifadelerine ilişkin, "Etkinlik için Avusturya'dan talebimiz olmadı. Halkımızla bir araya gelmek için izin istemeyiz" dendi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"Bugün sabah saatlerinde bazı yerli ve yabancı basın kuruluşlarında Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin 15 Temmuz 2017 tarihinde Avusturya'da yapılacak bir etkinlik için Avusturya'ya girişine izin verilmediği yönünde haberler yer aldığı görülmüştür.

Basına konu olduğu şekliyle Sayın Zeybekci veya Bakanlığımız tarafından Avusturya'da 15 Temmuz 2017 tarihinde herhangi bir etkinlik düzenlemesi talebi olmamıştır.

Öte yandan, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin Avusturya ile Ticari ve Ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Avusturya Dışişleri ve Ekonomik İşler Bakanları ile yakın gelecekte görüşmeler gerçekleştirilmesi yönünde programımız olmakla birlikte, bu konu muhataplarımız nezdinde talep haline dönüştürülmemiştir. Karşılıklı görüşme talep edilmesi halinde ise bunun sorun teşkil edeceği, en basit nezaket kuralları gereğince akla dahi gelmemektedir.

Diğer taraftan, Sayın Bakanımızın Avusturya veya dünyanın herhangi bir yerindeki vatandaşlarımızla bir araya gelmesi için kimseden izin alması gibi bir durum da asla söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."