1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. SORUN HACIOSMANOĞLU SORUNU DEĞİL
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

SORUN HACIOSMANOĞLU SORUNU DEĞİL

A+A-

İbrahim Hacıosmanoğlu'nu eleştirenler olabilir. İnsan hata yapar, yanlış da yapar. Ancak hoşgörülü olmakta fayda var. Zira enkaz bir takım ve gelirleri 2017 yılına kadar bankalara bağlanmış kupkuru bir kulüp buldu. Görev süresi daha iki yıl olmadan bu kadar ağır eleştiriler, kanımca çok yanlış. Üstelik bu eleştirileri yapanlar Sadri Şener gibi şaibeli bir döneme alkış tutmuşlar ise; (Mesela 1461 Trabzon için Çanakkale'den alınan bir oyuncuya 1.5 trilyon verilmesi gibi)   bugünkü eleştirilerin çok iyi niyetli olmadığı  açıktır. Kaldı ki  söz konusu  eleştirileri yapanların ‘Derin Trabzon’ unsurları olduğunu gördüğünüz de olayı çok daha net anlayabilirsiniz. Ben şimdi  samimiyetsiz biçimde bu eleştirileri  yapanlara sorarım! 

Cale , Gabriç, Yalanzinyo, Toni Silva, Tjikuzu , Brozek kardeşler, Janko, Henripe gibi daha isimlerini unuttuğum 27 yabancının gerçek fiyatları neydi?

Kulüp bunlardan satarken bile ne kadar zarar etti?

Hiç olmazsa  Hacıosmanoğlu’nun  elinde,  satıldığında kar ettirecek çok sayıda oyuncu var. Siz ne bıraktınız, onu söyleyin?

Sorarım, Gökhan Ünal'a yapılan iki ayrı sözleşme ve elden teslim edilen 2.5 milyon Euro’yu belgeleri ile manşet mi yapalım?

Bunların hesabı verilmeden o döneme destekçi hiç kimse bugünü yargılama hakkına sahip değildir. Bugün yolsuzluk yapılıyorsa,(ki inanmıyorum) bugün bölünme yaşanıyorsa, bugün yapılan eleştiriler dikkate alınmıyorsa, bugün şaibeler varsa inanın bunun yolunu 2008 den bu yana siz açtınız sayın Şenerciler, Özakçılar! Tüm ilkesizliklerin ve gayriahlaki yolların legal hale getirilip , normal ve sıradan olay haline  geldiği  ve gösterildiği dönem, sizin döneminizdir. O gün alkış tutarken her şey güzeldi dimi! Dün eleştiri yapan ve feryat edenleri duymayan ve tüm yanlışlara alkış tutanlar, bilin ki bugün de kimse sizi duymuyor ve duymayacak da! Eğer yüreğiniz ve Trabzonsporluluk duygunuz zerre kadar var ise çıkıp evvela kendi dönemlerinizi insanlara anlatacaksınız. Hata ettik, yanlış yaptık diyebileceksiniz.Hükümet bile İstanbul’lu rakiplerimizi  sırf şampiyon olalım diye aşağı oturttuğu halde, biz becerip şampiyonluğu kucaklayamadık itirafında bulunacaksınız! Menajerlere Hacıosmanoğlu’nun transfer bütçesinin yüzde ellisi kadar komisyon vermiştik itirafında bulunacaksınız!

Sakın yanlış anlaşılmasın. Benim derdim Hacıosmanoğlu filan değil. Zaten hiç bir beklentim yok. Benim Trabzonspor adına derdim, samimiyetsiz kişileri topluma anlatmaktır. Çünkü Hacıosmanoğlu yarın  zaten olmayacaktır. Bu sebeple asli sıkıntı ve kulübün baş belası olan samimiyetsizlerin deşifre edilmesidir. Çözüm Hacıosmanoğlu, Ahmet, Mehmet gibilerin gelmesi ya da gitmesi değil. Sorun samimiyet yoksunu  Derin Trabzon’ dur.

Not: Sadri Şener dönemlerini kimseye unutturamazsınız. O kadar kolay değil. Bu kulübün iğfal edildiği dönem , o dönemdir. Yakın da çok şeyler açıklayacağız ve Trabzonspor adına sorgulayacağız. Başta Gökhan Ünal sözleşmesi olmak üzere... 

Önceki ve Sonraki Yazılar