1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ŞOTA’DAN MAÇ SONU AÇIKLAMA
ŞOTA’DAN MAÇ SONU AÇIKLAMA

ŞOTA’DAN MAÇ SONU AÇIKLAMA

Avrupa'ya veda edilen maç sonrası Şota'nın yorumu

A+A-

 Maçın ardından konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze,"İyi ve kontrollü oynadık. Hücüm oynadık. Net 4 tane pozisyonumuz var. Öyledir futbol. Sabırsız bakıyorum ama çok kişi. Girmiyorsa atarız. Bu maç atamadık. 120 dakika çıkarmak zor. İlk maç oynadık. Trabzonspor adına onları da tebrik ediyorum. Herkes elinden geleni yaptı. Bazen bu kadar pozisyona rağmen kaleye girmiyor. Her şey iyi olacak. Bu maçta ne kadar coşkulu bir Trabzonspor olduğunu gösterdik. Maalesef sonuç alamadık. Bütün dönemin sonucu buydu. İyi yoldayız, doğru yoldayız. Transferleri herkes gördü, oynanan oyunu gördü. Biraz daha forma girmek lazım. Forma girdikten sonra o golleri atacağız. Tabi ki hata yapacağız. Ancak onu da kurtaracağız. Lige ne yazık ki moralsiz gireceğiz. Ama elimizde zaman var. İyi hazırlanıp lige iyi başlayacağız" diye konuştu.


Değişiklikler konusunda eleştirilmesine ise Şota, "Orada çift santrafor tercihi yaptık. Bu değişikliği yapmamızın nedeni, daha fazla orta yapmaktı. Daha fazla takıma yakın olmaktı. Deniz, gol atsaydı doğru tercih olacaktı. Gol atmayınca yanlış tercih oldu. Her zaman öyle" dedi.


Soyunma odasıyla ilgili de bilgi veren Şota, "Bazı oyuncuların odasına girdim. Kafanızı kaldırın. Böyle oynayın, böyle çalışın. Sonucu kesinlikle bir yere getireceğiz. Bir yere gidemez" diye konuştu.