1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. "Soykırım" demedi, Ermeni Diasporası çıldırdı!
"Soykırım" demedi, Ermeni Diasporası çıldırdı!

"Soykırım" demedi, Ermeni Diasporası çıldırdı!

ABD Başkanı Barack Obama'nın 24 Nisan açıklaması, Ermeni diasporasının tepkisini çekti. Amerika Ermeni Ulusal Komitesi, Obama'yı 'ihanet' ve 'aymazlık'la suçladı.

A+A-

ABD Başkanı Barack Obama soykırım demedi, Ermeni diasporası deliye döndü… ABD'de yaşayan Ermenileri çatısı altında toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (Armenian National Committee Of America-ANCA), Obama'yı ihanet ve aymazlıkla suçlarken, "Başkan Obama, seçilmesinden bu yana yedinci kez, 1.5 milyon erkek, kadın, çocuk Ermeni'nin öldürülmesini, Türkiye'nin tehditleri üzerine, 'soykırım' olarak nitelendiremedi" diyerek, üyelerine ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Joe Biden'a mektup yazmaları çağrısında bulundu.

Amerika Ermeni Asamblesi Direktörü Bryan Ardouny, "Başkan Obama'nın Ermeni soykırımı üzerindeki dilsel jimnastiği, kendi oluşturduğu ve bir dünya liderinin standartlarına uymuyor" dedi. Ardouny'nin açıklamasında, "Dünya bilmeli ki bizim başkanımız Türk inkârına boyun eğmiştir, Amerikalı Ermeniler ve başkaca vicdanlı insanlar, tarihimizin halının artına süpürülmesine asla izin vermeyecek" ifadeleri yer aldı.