1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Soylu: Bu oyunu bir tek Türkiye bozar
Soylu: Bu oyunu bir tek Türkiye bozar

Soylu: Bu oyunu bir tek Türkiye bozar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu

A+A-

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'deki olaylara değinerek, "Herkes bilsin ki bu coğrafyada oyun kurabilecek de oyun bozabilecek de tek millet, ülke Türkiye'dir. Entrika ile bin bir hile ile günlük birtakım girişimlerle kimse moralimizi bozamaz" dedi.

Soylu, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmaya, ülkenin huzuru ve sükunu, milletin kardeşliği ile beraberliği için canlarını hiçe sayarak özgür Türkiye'de yaşanmasını temin için kahramanlık mücadelesi veren güvenlik güçlerini selamlayarak başladı. Bu mücadelede şehadet şerbeti içenlere Allah'tan rahmet, gazilere de sağlık dileyen Soylu, "Bu topraklar dünyanın en pahalı arsasıdır, onlarca, yüzlerce defa taarruzla karşı karşıya kalmıştır. Bu topraklar ülkemize ve milletimize yurt, vatan olmuştur, İslam’ın ve milletimizin bayraktarlığını yapmıştır. Bu millet fırsatını bulduğu ilk an hürriyeti gibi medeniyetini de milletinin varlığını da geleceğe taşımak için büyük gayret ortaya koymuştur. Bu gayreti ortaya koyduğu her an onun bu gayretini devretmek isteyenler birlikte olmuştur. Ta ki bugün olduğu gibi" diye konuştu.

"ONLARIN BİR HESABI VARSA ALLAH'IN DA BİR HESABI VAR"

Soylu, Anadolu medeniyeti ve Türk bayrağının varlığının sadece bu coğrafya için değil dünya için de önemli olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "1699 Karlofça Antlaşması'ndan itibaren üzerimize yüklenmek istenen vesayeti her güçlendiğimiz an atmak istedik, buna müsaade etmediler. Bugün kurtuluşunun kutlamasını yaptığımız şanlı şehrimiz Trabzon gibi ülkemizin birçok şehrinde, bir ilçesinde ülkemize ve insanımıza tahakküm etmek istediler ama onların bir hesabı varsa Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. Bu aziz millet sadece kendisi için bu topraklarda var değildir. Bu aziz millet başta etrafındaki coğrafya, insanlık ve hükümlü ve görevli olduğumuz medeniyetimizin ihya ve inşası için bu topraklardadır. Bu ihya ve inşa sadece bize lazım değildir. Bizim değerlerimiz Mevlanamızdan Hacı Bektaş-ı Velimize kadar, Karacaoğlan'dan Köroğlu'na kadar, Ahmet Yesevi'den İdris-i Bitlisimize kadar, İbni Sinamızdan Mimar Sinanımıza, Piri Reisimize kadar bu coğrafyanın her tarafında dostluğu, kardeşliği, insanlığı ve bu medeniyetin bütün değerlerini anlatmaya çalışan bizim büyük mirasımızın emanetlerine kadar her biri sadece bu topraklara ait değildi" dedi.