1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Soylu, muhtarlar ve şoförlerle buluştu
Soylu, muhtarlar ve şoförlerle buluştu

Soylu, muhtarlar ve şoförlerle buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, “Ne kadar tehdit ederseniz edin, o sandıklardan Güneydoğu'da da, Batı'da da, Kuzey'de de, Güney'de de Karadeniz’de de AK Parti çıkacak” dedi.

A+A-

Soylu, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu üyeleriyle bir araya geldi. AK Parti Trabzon mitinginde Başbakan Davutoğlu’nun Trabzon’da yapılacak bu projelerin müjdesini verdiğini belirten Soylu, “Bu projelerin hepsinin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu projeler bir Trabzon’u, üç Trabzon yapacak ve bu kenti gerek bölgemizin gerek kıtamızın en önemli merkez şehirlerinden biri haline getirecektir” ifadelerini kullandı.

Ardından Akçaabat ilçesine giderek Şoförler Odası üyeleriyle bir araya gelen Soylu, 13 yılda Türkiye’de ülke insanını hor görenlere karşı büyük bir zafer kazanıldığını söyledi. ”Bir şey yapmak istiyorlar ben görüyorum ve anlıyorum. Şu sorunun cevabı hiçbir yerde yok. 6 ile 7 Ekim tarihlerinde eğer güçsüz bir hükümet olsaydı ne yapardık” diyen Soylu, “Bugün CHP’li, MHP’li arkadaşlarınıza sormanızı istiyorum. Eğer Türkiye koalisyona gider de Türkiye’de istedikleri gibi HDP barajı aştığı takdirde onu kim dizginleyecek. PKK’yı ve KCK’yı kim dizginleyecek. Kim durduracak, kim yol kesmelerin önüne geçecek. Kim onlara yapamazsınız diyecek, kim diyecek Kılıçdaroğlu mu?. MHP’de Rahşan Ecevit’le beraber iktidar olup o iktidarı 2,5 yıl içerisinde bırakıp giden ve bize başbakanlık yapmış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyen, dediğin laf bir yere gitsin. Sen 18 yıldır seçim kaybediyorsun ve orada partinin başındasın ve sen diktatör olmuyorsun, dokuz seçime girip, dokuz seçimden de alnının akıyla çıkan, her gittiği şehirde vatandaşa güven veren Recep Tayyip Erdoğan mı diktatör oluyor? Yazık, siyaset bu kadar düşmemelidir” şeklinde konuştu.

"O BİZİM DİYANETİMİZ'İ KAPATAMAZ AMA BİZ ONUN KANDİL'İNİ SÖNDÜRÜRÜZ"

Türkiye’nin önünde bir tercih olduğuna işaret eden Soylu, “Daha dün beni Muş İl Başkanım aradı. Merkez köylerden iki gencimizi kaçırıyorlar, buradan söylüyorum. O hani cicili bicili postlara sardığınız gazetelerinizde, televizyonlarınızda her gün ama her gün bir şekilde ortaya koymaya çalıştığınız Selahattin Demirtaş var ya hani, ‘tehdit yok’ diyen Selahattin Demirtaş, Muş’ta da tehdit var, ‘Hakkari’de havaalanı açılışına gitmeyin’ diye tehdit var. Van’da da tehdit var. Ne kadar tehdit ederseniz edin, o sandıklardan Güneydoğu'da da, Batı'da da, Kuzey'de de, Güney'de de Karadeniz’de de AK Parti çıkacak. Ben bu tehditleri ona anlatırken dedi ki ‘senin boyunun ölçüsünü alacağız’. Senin öyle bir gücün olmaz da, ben senin boyunun ölçüsünü alırdım da bana düşmez. 7 Haziran akşamı senin patronun senin boyunun ölçüsünü alır, hiç merak etme. Neymiş, bizim Diyanetimizi kapatacakmış, o bizim Diyanetimizi değil de biz onun Kandil'ini söndürürüz” diye konuştu.