1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Soylu, tünelden mesaj verdi!
Soylu, tünelden mesaj verdi!

Soylu, tünelden mesaj verdi!

Akyazı Tünel inşaatını inceledi.

A+A-

 Soylu, Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş'u makamında ziyaret etti. Akyazı Tünel inşaatı ve Trabzon'da devam eden projelerle ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Soylu, Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş'u makamında ziyaret etti. Akyazı Tünel inşaatı ve Trabzon'da devam eden projelerle ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Soylu ve beraberindekiler Akyazı Tünel  inşaatında incelemelerde bulunarak emektar karayolları çalışanlarına hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

Tüneldeki incelemelerinin sonunda bir açıklama yapan Soylu, Karayollarının ülkemize yüzyıllarca eser kazandıran bir fabrika gibi çalıştığını belirterek, "Sizleri çalışmalarınızdan dolayı çok tebrik ediyoruz. İyi bir çalışma yapıyırsunuz, iyi bir alt yapımız var. Trabzon gibi hakikaten yatırımın çok zor olan bir bölgede, çok ciddi eserler ve çok ciddi yatırımlar ortaya koyuyorsunuz. Akyazı Tünelinin ulaşım açısından Trabzon'a çok büyük katkısı olacak. Sadece Trabzon'a değil, transit geçişde de  önemli bir şekilde  katkı sağlayacak.İnşallah bu proje tamamlandığında her biriniz kendi eseriniz yıllarca övüneceksiniz. Tekrar sizleri tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Soylu ile birlikte Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar AK Parti ilçe Başkanı Temel Altunbaş da ziyaretlere katıldı.

Soylu, daha sonra ise 2. Nolu Beşirli Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek  1 Kasım seçimleriyle ilgili olarak kendilerinden destek istedi.

Dün hayatını kaybeden AK Parti eski Gençlik Kolları Başkan yardımcısı  Erdem Sürmen'in babası Enbiye Sürmen'in cenaze törenine katılarak, Sürmen ailesine başsağlığı diledi.

Soylu sonra seçim çalışmalarını Çömlekçi ve Taşbaşı Mahallerinde sürdüren Soylu, akşama ise Maçka Sümela Otel'de teşkilat mensupları ve kanaat önderleriyle toplanyı yapacak, ardından ise Fatih ve Toklu Mahallerinde seçim çalışmalarını sürdürecek...

Ülke gündemiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Soylu, "Türkiye kararlılığını ortaya koydu ve iki aydır, yaklaşık 15 yıldır, 20 yıldır, 30 yıldır sınırlarımızın dışında, İran sınırlarına yakın, Irak, Suriye sınırlarının içerisinde ne kadar mevzilendikleri yer varsa hepsini ama hepsini tarumar ettik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz" dedi.

Türkiye'nin eski Türkiye zannedildiğini de vurgulayan Süleyman Soylu, şunları söyledi:

"Onlar zannettiler ki Türkiye eski Türkiye. Onlar zannettiler ki Türkiye 1990′lı yıllardaki Türkiye. Onlar zannettiler ki 'biz terörü musallat edersek, Türkiye'yi zayıf ve çelimsiz düşürürsek istediğimizi yaptırırız, Türkiye'ye diz çökertiriz.' AK Parti 13 yıllık iktidarın tecrübesinde, tek başına iktidar olmasa, geçici hükümet olsa dahi bize ders vermeye çalışanlara sınırlarımızın dışında hemde günlerden beri terörü boğmak için ders veriyoruz."

Soylu, "Onlar zannettiler ki 80 milletvekili çıkardık, istediğimizi yaparız, onlar zannettiler ki nasıl olsa Avrupa ve dünya burada halk tabanınız var, istediğinizi yapın diyecektir. Burada eziyet çektiğimizi anlatır, onları kandırır, onlara yalan söyler, ondan sonra burada özerkliğimizi daha sonra da bağımsız devletimizi ilan ederiz. Silahlı güçlerimizi de devreye sokarız ve bu parçayı Türkiye'den kopartırız. Bu ülkeden bir tek çakıl taşı bile kimse kopartamaz. Herkesin bilmesini istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"Göktürk uydusunu niye yaptınız diye bize kızıyorlardı" ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi bizim Göktürk ne yapıyor biliyor musunuz? Kandil'in üzerine geliyor, orada terörist hareketleri izliyor, onu bizim yaptığımız insansız hava uçağına aktarıyor, o da Merzifon'a, Eskişehir'e, Diyarbakır'a, hava komutanlıklarımıza talimat veriyor. Türkiye'yi nifak yuvasına çevirmeye çalışanlara öyle bir ceza veriyor ki artık mağaradan mağaraya gidemiyorlar. Korkuyor, ürküyorlar."

TÜRKİYE'DE KİMİN BORUSUNUN ÖTECEĞİNİ ONLARA GÖSTERİYORUZ

Türkiye'nin kararlılığını ortaya koyduğunu da anlatan Soylu, "Türkiye kararlılığını ortaya koydu ve iki aydır, yaklaşık 15 yıldır, 20 yıldır, 30 yıldır sınırlarımızın dışında, İran sınırlarına yakın, Irak, Suriye sınırlarının içerisinde ne kadar mevzilendikleri yer varsa hepsini ama hepsini tarumar ettik. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Türkiye'de kimin borusunun öteceğini onlara gösteriyoruz. Türkiye'de bu milletin, ay yıldızın ve devletin borusu öter" dedi.

Çözüm Süreci'ne de değinen Soylu, şunları kaydetti:

"Bize kızıyorlar, diyorlar ki 'Siz Çözüm Süreci'ni başlattınız, bunlar oradan şımardı'. Bu hakikat değildir. AK Parti 2002 yılından beri bu ülkenin özgürlüğü, demokrasisi, insanlarımızın temel hak ve hürriyetleri ve ülkemizin yarınları için adım atmıştır. Kritik anlarda demokrasiden vazgeçelim diye bizi sıkıştırdılar. Gezi olaylarını onun için yaptılar, 17-25 Aralık'ı onun için yaptılar, demokrasiden vazgeçmedik. 6-7 Ekim'i onun için yaptılar, 'Türkiye demokrasiden vazgeçsin de başına iş getirelim' diye bahane arıyorlardı. Onlar ne yaptıysa biz demokrasiyi yükselttik."

Süleyman Soylu, Türkiye'deki insanların kendilerini istedikleri gibi ifade edebildiğini de vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bize kızanlara söylüyorum, biz ne yaptığımızı biliyoruz. Biz Türkiye'nin hangi istikamete gittiğini biliyoruz. 13 yıldır bir taraftan demokrasiyi, özgürlüğü yükselttik, bir taraftan da eğer egemenliğimize her hangi bir halel gelirse buna ait bir Türkiye'nin nasıl olabileceğini gösterdik. Biz boşuna IMF'ye borcumuzu ödemedik. Bugün bağımsızsak, kendi başımıza hareket edebiliyorsak, bugün Türkiye'yi sıkıştırıp, 'şunu yapın, şunu yapmayın' diye talimat almıyorsak, bugün güçlü, zengin, özgür ve demokrat bir Türkiye var diye."