1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Soylu'dan demokrasi kahramanlarına ziyaret
Soylu'dan demokrasi kahramanlarına ziyaret

Soylu'dan demokrasi kahramanlarına ziyaret

Soylu'dan demokrasi kahramanlarına ziyaret

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini durdurmaya çalışırken yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün darbe girişimini durdurmaya çalışırken yaralanan ve Koru Hastanesinde tedavi altınanlara "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.

 

Bakanlığın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Süleyman Soylu, 15 Temmuz'da, Sincan Akıncılar Üssü'nden kalkan F-16'ları engellemeye çalışırken açılan ateş sonucu babası şehit olan, annesi yoğun bakımda tedaviye alınan 19 yaşındaki Mert Can ile sohbet etti.

 

"Allah milletimizden razı olsun. Büyük bir tarih yazdılar." ifadesini kullanan Soylu, "Bu tarihi yazanların arasında Mert Can kardeşimiz var. O akşam büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. Bu memleketin senin gibi kahraman, mert ve cesur insanlara ihtiyaçları var. Sizlere müteşekkiriz" dedi.

 

Soylu ayrıca, darbe girişimi gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeki saldırılarda yaralanan ve aynı hastanede tedavi olan Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli Fatih Eryılmaz'ı da ziyaret etti.