1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Söz savunmanın!
Söz savunmanın!

Söz savunmanın!

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, darp olayı ve beraberindeki iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı.

A+A-

‘Paralel yapı bize kumpas kurmuştur’! Hakkında bir takım iddialar ortaya atılan Yomra belediye başkanı İbrahim  Sağıroğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde  tertip ettiği basın toplantısında,  MHP'li belediye meclis üyesi Hasan Bayrak'ın iddialarına cevap verdi. Başkan Sağıroğlu; “ Bir kişi çıkıp ‘benden rüşvet aldı’ desin istifa ederim” dedi.

 

 İMAR KANUNUNU AYKIRI HİÇ BİR İŞ YAPMIYORUZ

 

Yomra belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu ; “ İmar, 3194 imar kanunu ile yapılan bir uygulamadır. Burada imarı dikey ve yatay kullanabilirsiniz bu kanuni haktır. Tabandan daraltmak suretiyle kaç kata kadarsa devam eder. Yomra Trabzon'daki turizmin yüzde 50'sini temsil ediyor. Döküm sahaları ile ilgili sıkıntımız var. Bizde denizde dolgu alanı ile ilgili çalışmalarımız var. Yomra'ya 650 dönümlük bir dolgu alanı ve Yomra'nın çehresini değiştirecek bir proje ile uğraşıyoruz. O arkadaşımızın 17 dilekçesi var. Çeşitli yerlere başvurularda bulunmuş. Büyükşehir zaten sürekli yazıları yazıyor. Hesabını her yerde veririz. Kanunların dışına çıkmadan görevimizi yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

HABERİM YOK

 

‘Bu arkadaşımız kendisi solcu bir arkadaşımızdır’ diyen başkan Sağıroğlu;  “Bir önceki seçimde saadet partisinden belediye başkan adayı oldu ve kendisiyle yarıştık. Daha sonra Has Parti'ye katılmış. Daha sonra ise AK Parti'ye katılma eğilimi göstermiştir. Kimse bizim icraatımızı beğenmek mecburiyetinde değil. Eleştir ama eleştirinin bir uslubu var. Bu ithamları niye yapıyorsunuz. Elinizde belge yok. Bunun sonucu size gelecek” dedi.  Hasan Bayrak’ın dövülmesi ile ilgisi olmadığını ileri süren İbrahim sağıroğlu; “Allah şahidim olsun. Vallahi, billahi, tillahı benim bu olaylarla ilgili bilgim yok. Olsa da engel olurdum. Trabzon'da günde kaç kişi kavga ediyor. Benim uzaktan yakından bir ilgim yok. Allah'ta beni buradan kaldırmasın. Bu basit bir kavgadan ibarettir.

 

OLAYI ANLATTI

 

Olayı size anlatayım. Küçük kardeşim çalışıyor buda geliyor. Kardeşim diyor ki 'Abi siyasi olarak abimle yarışıyorsun. Ben siyasetten anlamam ama bizi niye hırsızlıkla suçluyorsunuz?" dedi. O da 'hepiniz hırsızsınız' dedi ve aralarında kavga çıktı. Onun üzerinde ruhsatsız tabanca var, poliste. Neden bunlar konuşulmuyor?” dedi.

 

 YOMRA HALKINDAN ÖZÜR

 

Yaşanan olayları şiddetle kınadığını söyleyen Sağıroğlu; “Bu olayları şiddetle kınıyorum. Sorumlusu kim olursa olsun. İster kardeşim ister oğlum olsun. Suçlular hukukun karşısında neyse suçu çekecekler. Yomralı vatandaşlarımdan özür diliyorum. Böyle nahoş olaylar yaşandığı için. Allah beni buradan kalkmayı nasip etmesin benim bu işten haberim yok.Bu işi siyasi hareket haline getirerek meclis gündemine taşımak nedir?” dedi.  

 

BUNLAR KOMPLO

Yomra belediye başkanı İbrahim sağıroğlu konuşmasının son bölümünde  “MHP'li Davut Çakıroğlu'na birçok proje yapıyor. Sorun 'Yomra Belediyesi'nden size rüşvet isteği oldu mu ve herhangi bir sorun çıkarıldı mı?' sorun. Biri çıksın Yomra belediyesine bir şey verdim desin kabul ederim. Bir kesim güçlerini  birleştirip iktidarı değiştirmek için cemaat destekli operasyon yapıyor” iddiasında bulundu.