1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz
Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz

Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz

Trabzonspor'un eski Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu...

A+A-

Trabzonspor'un eski Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Muharrem Usta'nın İsviçre'de UEFA ile olan görüşmeleriyle söz başlayan Çakıroğlu, ''Başkanımızın UEFA konusunda iyimser olması UEFA'nın Trabzonspor adına vereceği iyi kararlar olacağı anlamına gelmiyor. İnşallah kalbi temizdir de öyle olur'' dedi.

 

Usta'nın seçim sürecinde verdiği sözleri yerine getirmediğini söyleyen Çakıroğlu, ''Muharrem Bey'i bugüne kadar eleştirmedik, yine eleştirmek istemiyorum ama biraz konuşmamız gerek... Muharrem Bey ve ekibi buraya sözler vererek geldiler. Trabzonspor taraftarının bu kadar eziyet çektikten sonra böyle korkulu rüyalar görmesine gerek yoktu. Bizler at başı 3 oyla seçimi kaybettik, buna çok da üzülmedik. Dedik ki Muharrem Bey ve ekibi de çok sağlam geliyor... 'Vizyon, vizyon, vizyon... Para bizde... Her şeyi halledeceğiz' dediler. Tamam para sizde, oyunculara ödemeler yapılacak, UEFA'ya gerekli adımlar atılacak. Biz bunlara güvendik, delege de güvendi. Ama ne yönetimsel anlamda, ne antrenör bazında, ne de ekonomik olarak beklenenler yapılmadı. Muharrem Bey'i bu söylediklerim üzer mi, üzmemesi lazım. Toparlar belki... Bakın Trabzon'da kimse size muhalefet yapmıyor. Siz İbrahim Hacıosmanoğlu değilsiniz. 7 bin 500 oyun 3 binini size verdiler. Demek ki ciddi bir güven var. Ama siz güvensizlik aratıyorsunuz. Verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. Trabzonspor taraftarının artık sabredecek hiçbir şeyi kalmadı. İki hafta, üç hafta önce küme düşmeyi konuşuyorduk. Usta'nın verdiği sözleri bekliyoruz. Trabzonspor taraftarı da bekliyor. Muharrem Bey'e ekstra bir lafımız yok, derdimiz Trabzonspor. '' diye konuştu.

 

"MAZERET ÜRETME HAKKI YOK"

 

Çakrıoğlu, ''Muharrem Usta çok büyük bir yük satın aldı. Bunun adı satın almak... Ama bu satın alma verdiği sözleri tutmaması anlamına gelmiyor. Hepimiz biliyoruz ki İbrahim Hacıosmanoğlu sadece Trabzonspor'a değil, Türk futboluna da çok zarar verdi. Trabzonspor'a da adeta hasımlar bıraktı. Bunlar bitirilebilir mi? Muharrem Bey ve ekibi bitirebilir, halk da bitirebilir. Ama bugünkü konjonktürde Muharrem Bey'in bize 'ceza gelmeyebilir' deme lüksü yok. O ekip paralı ve güçlü bir ekip. Verdiği sözü tutacaktır. '50. yılda şampiyonluk' dedi, 'vizyon' dedi... Mazeret üretme hakkı yok. Muharrem Bey yapacak, biz de ona destek olacağız. Bu bizim sözümüzdür'' ifadelerini kullandı.

 

"FUTBOL HOCALARA BIRAKILMALI"

 

Gelecek sezon hakkında da görüşlerini belirten Çakıroğlu sözlerini şöyle tamamladı: ''Trabzonspor'a çok pahalı ama gereksiz futbolcular alınmıştı. Mesela Hami Hoca bazen dünyada kendini sağ bek olarak tanıtmış Bosingwa'yı sol bek oynatmak zorunda olsa bile bizde 30 milyon Euro'luk sol bek yığıntısı vardı. Mbia gitmemeliydi, birkaç futbolcu daha vardı giden. Bunlara müdahale etmeliydiler. Bana göre bu kadroyla hiçbir şey olmaz. Ancak bu kadroda çatı - iskelet oluşturacak isimler var. Onları ayıracak, sonra getireceğin hoca kimse Hami ile mi devam edilecek yoksa Lucescu mu veya Lucescu'ya benzer bir hoca mı gelecek, kim gelecekse hocaya Trabzonspor'u teslim edip, yönetim Trabzonspor'un menfaatleri için çalışmalı. İbrahim'in yaptığı gibi yapmaması lazım. Futbolu hocalara bırakıp, 'Hadi iyi seyirler' demesi lazım. ''