1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Spor kulislerinde bunlar konuşuluyor
Spor kulislerinde bunlar  konuşuluyor

Spor kulislerinde bunlar konuşuluyor

Trabzonspor’u 2023’e kim hazırlayacak? Kim kimle küs? Şener kimi aforoz etti?

A+A-

 TRABZONSPOR’UN 2023 PLANI

Seçimle birlikte şu sıralar her parti Türkiye’nin 2023’ünü hedefliyor. Peki Trabzonspor’un bu anlamda hedefi ne..? Duyumlarımıza göre, Trabzonspor 2023 için ünlü Trabzonlu iş adamlarının çocukları bir plan içine girmişler. Bu işin liderliğini de adı Trabzonspor Başkanlığına çok sıkça geçen Süleyman Varlıbaş’ın oğlu Erdinç Varlıbaş yapıyormuş. Erdinç Varlıbaş, İbrahim Cevahir’in kendi yaşdaşı oğlu ile 2023’ün Trabzonspor’un şekillendirmede ilke kararına varmışlar. 2023’de de Trabzonspor emin ellerde diyorlarmış. Evet, Trabzonspor’un 2023 planındaki kilit adam Erdinç Varlıbaş

AFORUZ EDİLDİ

Sadri Şener, hangi yöneticiyi aforoz etti. Kime bir daha medyaya çıkma konuşma dedi. Radyolarda da konuşma, TV’lerde de seni görmeyeyim diye uyardı. Şimdi adını yazsak o yöneticiye ayıp olacak iyisi mi biraz kendinizi yorun ve şu sıralar hiç medyada görünmeyen kim diye bulun bakalım. İp ucu versek mi..? Vermesek ya…? Siz akıllı bir okursunuz. Trabzonspor’u çok yakından takip ediyorsanız, hemen tahmin edersiniz. Ya hadi bir ip ucu.. Hani, şu yurt dışına gitti de transferler yaptı da geldi yaa canım. İşte o….

TRABZONSPOR TARAFSIZ MI..?

Trabzon ASKF seçimlerine doğru heyecan dorukta. Bir tarafta Haşim Saitoğlu öteki tarafta Cahit Erdem. İkisinin de Trabzonspor ile direkt bağı var.Biri eski As Başkanı diğeri profesyonel genel müdürü. Trabzonspor ASKF seçiminde oy kullanacak delegeyi belirledi mi..? Bu konuda yönetim tartışıyor. A.Sebat tarafsız kalacağım diye delege belirlememiş. Trabzonspor’un da böyle bir tavır içinde olup olmayacağı belli değil. Bizce Trabzonspor’un tarafsız kalmasında fayda var. Trabzonspor bu anlamda taraf olmamalı diye düşünüyoruz.

KİM KİMLE KÜS

Trabzon’un spor medyasında kim kimle küs. Kim kiminle konuşmuyor. Kim kiminle yan yana gelmemeye özen gösteriyor. Bu konuda değişik duyumlar alıyoruz. Ancak kimse de ben şunla bunla konuşmuyorum demiyor. Fakat görünürde pek de yan yana görünmemeye özen gösteriyorlar. Genellikle Trabzon spor medyasında gençlerin deyimi ile “Kanka” niteliğinde bir dostluk yok. Şartlardın getirdiği bir birliktenlik var gibi. Bu da, hemen belli oluyor. Genç nesil spor gazetecileri ise faklı. Çok sıkı dostlukları kader birlikleri var. Ve onlar ağabeylerimiz bize hiç iyi örnek olmuyorlar diyorlar..

ATAL’IN YERİNE KİM..?

Görünen o ki, Trabzonspor Haziran’daki federasyon seçimlerinde listeye Süleyman Atal’ı yeniden aday göstermeyecek. Peki kimi gösterecek. Kulislerde bu konuda hareketlilik de başladı. Bir duyuma göre Özak, Mustafa Beyazlı’dan yana tavır alacak. Nevzat Şakar ise yakın arkadaşı Metin Atasoy’a söz vermiş diyenler var. Öte tarafta Erdal Atalay yine istekli. Araya Taylan Önen de giriyor. Bu kez Cafer Hazaroğlu da kulislere dalıyor, ben olayım diye. Trabzonspor’un federasyon ayağında müthiş bir çekişmeye hazırlıklı olun. Çok canlar yanacak, çok küskünlükler olacak. Çok hareket ve bereket yaşanacak..

GÜNEŞ’İN PLANI

Ve Şenol Güneş Trabzonspor’u şampiyon yaptığında şunu da açıklayacak “ Artık kulübeye çıkmıyorum..” Bu da zaten beklenen bir son. Güneş kulübeye çıkmadığında yapacağı tek şeş var, teknik menajerlik. Peki kulübede kim olacak..? İste zurnanın zırt dediği yer burası. Kulübeye birçok aday var. Güneş’in yakın çalışma arkadaşları. O arkadaşlarına ise Güneş hiç güvenmiyor. Deniyor ki, yine Güneş, Ünal Karaman’a yol verir. Şenol Güneş’in teknik menajer olacağı bir düzenlemede, A.Suat Özyazıcı ne olacak? Özkan Sümer nereye konacak..? Şu kesin ki, Güneş artık Trabzonspor’da kulübede olmayacak. Peki Güneş başka bir takımın kulübesinde olur mu..? Bak bunu bilemeyiz. Onu da zaman gösterecek..?