1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Sportif ve Siyasi kulisler
Sportif ve Siyasi kulisler

Sportif ve Siyasi kulisler

Trabzon’un siyasi ve sportif kulisleri Trabzonhaber.com.tr farkı ile öğrenin...

A+A-

Ya bu adam seçildi yine geldi

Bu söz Akçaabat’ta Ak Parti’ye oy verdiğini söyleyen Hüseyin Aktürk’e ait. Aktürk 70  yaşında. Akçaabat’ın yüksek bir köyünde oturuyor. R.Tayyip Erdoğan’ı sevdiğinden Ak Parti’ye oy verdiğini söyledi. Şimdi durduk yerde Aktürk’ü niye yazıyoruz. Şunun için. Ak Parti’den Trabzon Milletvekili seçilen Erdoğan Bayraktar Trabzon’da. Mazbatasını daha almadı. Bu arada fırsat bu fırsat diyor seçmenlerini yeniden geziyor. Teşekkür ziyaretlerinde işte rastladığımız Hüseyin Aktürk aynen şöyle söyledi..” Yahu bu adam için seçilir gider bir daha gelmez diyorlardı. Aha geldi.. Oyum helal olsun..”


Trabzon Ak Parti’nin gündemi

Bundan sonra Trabzon ak partinin gündemi ne olur. Tabi ki ilçe kongreleri ilçe kongreleri ile birlikte il kongresi de. Seçimden başarılı çıkan ilçeler ile umduklarını bulunmayan ilçelerin ciddi bir revizyondan geçeceği belli. Tabi değişen milletvekili yapısı da ilçe yönetimlerinin şekillenmesinde önemli bir rol oynayacak. Yani seçim bitti ama ak partide kulisler bitmedi..

Terastan Akyazı..!

Trabzon’a tepeden bakan bir yerdir Yörük Çadırı. Karadeniz’e tur düzenleyen tüm şirketler özellikle Akyaza’da ki yörük çadırını seçiyormuş. Bu güne kadar 4 bin kişiyi misafir etmişler. Rakam 20 bine çıkacakmış. Sevindik. Yörük çadırını ilginç kılan tabu konumu. O dik yamaçtaki hali, özellikle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bir de temiz itinalı servisi ve tabi şu şartlarda uygun fiyat politikası. Yörük Çadırı bu anlamda iyi işler yapıyor. Hele, size yayla havası veren yeni mekanları(Kamelyalar) müthiş bir manzara eşliğinde Karadeniz’i yaşatıyor…


Kılıçdaroğlu’na Sahip Çıktı

Seçim sonuçlarından sonra Deniz Baykal ile birlikte Önder Sav ve bir kısım muhalif yazarın kurultay isteğine rağmen Trabzon’da Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkıldı. CHP’nin etkin isimlerinden Nuri Aydın, Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın tüm baskılarına rağmen Türkiye’de yüzde 26 oranında oy alarak seçimden başarılı çıktığını söyleyerek, ‘Bu dönemde herkes Kılıçdaroğlu’na destek olmadı. Bu hamle iktidarı getirebilir ve fırsat iyi değerlendirilmeli’ dedi.

Şimdi adam var mı..?

Kimilerine göre canlı yayında, kimilerine göre ise reklam arasında, Trabzonspor’un eski as başkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu bir TV programında kendisine sorulan “Sizi yönetimdeyken tek adamlıkla suçluyorlardı, şimdi de tek adamlık mı var” sorusuna “Ben o zaman tek adamdım, şimdi adam yok” şeklinde cevap verdiği iddiası var. Bunu söz konusu programın yapımcısı Halil İbrahim İleli’ye sorduk. İleli, Hacısalihoğlu’nun görev başındaki yönetim için “Şimdi adam yok” lafını canlı yayında kullandığını belirtti.

Liman halka açılacak

Trabzon Ak Parti Milletvekili Erdoğan Bayraktar, Çömlekçi kentsel dönüşümle ilgili olarak fikir teatisinde bulunulan proje geliştirme masasından bize de bilgiler aktardı. Çömlekçi projesi ile Trabzon limanı şehir hayatının içinde olacak. Yani şehirle yaşayacak. Liman halka açılacak. Gezi alanları Caferleri restoranları ile liman şehirle bütünleşecek. Bütün liman kentlerinde limanın şehirle bütünleşmiş özelliğinin aksine Trabzon’da bu anlamda ne eskiden ne de şimdi böyle bir mantık geliştirilmişti. Batum’a gidenler bilir, Batum limanı şehirle bütünleşmiş. Tıpkı bizim sahil dolgu alanı gibi limanın içinde insanlar Cafeler gezinti yerleri. Çömlekçi projesinde de bu var. Çömlekçi projesinde de bu var.

Oktay Saral Trabzon’a Fransız kalmayacak

Oktay Saral Of Belediye Başkanıyken şimdi İstanbul Ak Parti Milletvekili oldu. Özellikle Saral’ın önümüzdeki aylarda, Trabzon Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarının yapılaşmışında, şekillenmesinde olaya Fransız kalmayacağı belirtildi. Edinilen bilgilere göre Saral “Hele, Of ilçe teşkilatının yapılaşmasında direkt müdahil olurum arkadaş” dediği biliniyor

Hazaroğlu kime yağcı dedi

Trabzon CHP’de de seçim sonrası kılıçlar çekildi. Partinin Belediye Meclis grup başkanı Turgay Şahin başta Cafer Hazaroğlu olmak üzere seçim sonuçlarını başarısız olarak nitelendirenlere “Bürütüsler” dedi ve seçim çalışmalarına katlı vermemekle suçladı. Bunun üzerine Hazaroğlu da Şahin’i yağcılıkla suçlayarak “ Volkan Abi’sine yağcılık yapıyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde Turgay Bey kardeşim Belediye Başkan adaylığını bekliyor. Volkan Abi’si öyle söz vermiş o nedenle ortadaki yüzde 18’lik oy oranına başarı kabul ediyor..” dedi..

Başbakan davalarından vazgeçti

Özak dava açıyor

Başbakan, seçim süresince muhaliflerine ve bazı gazetecilere açtığı hukuk davalarından vaz geçti, davaları geri çekti. Bu da olumlu bir adım olarak nitelendirildi. Ama Trabzon’da aksi oldu. Bakan Faruk Özak, avukatı aracılığıyla bazı gazeteciler hakkında kendisine iftira attıkları gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor. Milletvekili sıralamasında 6. Sırada yer alan Salih Cora, dava açacağı gazetecileri arayarak durumdan haberdar ediyor. Başbakanın davalarından vaz geçtiği bir süreçte, Özak’ın gazeteciler için dava açmasının sebebi ne olabilir. Tabi bunu en iyi Özak açıklayabilir. Peki Özak hangi gazeteciler için dava açıyor. Onu da tahmin edersiniz artık..


Ya Beyazlı ya Atasoy

Trabzonspor’un futbol federasyonundaki temsilcisi kim olacak. Kuvvetle muhtemel Metin Atasoy diyenler var. Ama son dakikada Mustafa Beyazlı’nın da adı geçiyor. Bakın Beyazlı’dan yana.. As Başkan Atasoy’a söz vermiş. Bu arada, aradan şu isimlerin çıkabileceği de belirtiliyor; Erdal Atalay, Nevzat Ergüney, Nadir Saral ve Hikmet Onur


Atalay’a yeni görev

Basın ilan kurumu genel Müdürü Mehmet Atalay önce Trabzon’dan milletvekili olmak istedi ancak gerekli icazeti alamadı. Sonra Futbol Federasyonu Başkanlığı ile ilgili bir süreç başladı. Taban birlikleri ile ciddi bir kitle desteği aldı ama aday olmadı. İddialara göre, Atalay’a Başbakan izin vermedi. Şimdi kulislerde konuşulan bir konu var o da, Mehmet Atalay’ın Gençlik ve Spor Bakanının, bakan yardımcısı olacağı. Bu görev için kulislerde en şanslı adayın Atalay olduğu belirtiliyor. Başbaban da Atalay’a bunun için bekle dediği belirtiliyor..